Najlepsze praktyki w mistrzowskim wydaniu

Published by Wanda Żółcińska
May 26, 2020 @ 8:07 PM

W jaki sposób PKO Bank Polski podchodzi do transformacji cloudowej? Jak będą wyglądały najbliższe miesiące wokół polskiej chmury i #polskadolinacyfrowa i Operatora Chmury Krajowej?

Spotkanie specjalne Microsoft & Operatora Chmury Krajowej podsumowali Adam Marciniak, CIO, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego i Przewodniczący Rady Programowej CIONET Polska oraz Paweł Jakubik, Członek Zarządu Microsoft w Polsce i Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze.

O chmurze mówi się wiele lat, za nami wiele bardzo inspirujących spotkań na ten temat w CIONET. Zdaniem Adama Marciniaka, potrzebny był pewnego rodzaju system, który da firmom wybór, pomoże korzystać z najnowszych technologii, zapewni zgodność z przepisami i bezpieczeństwo, a jednocześnie pozwoli w łatwy sposób eksperymentować i korzystać z innowacji. Właśnie teraz to środowisko udało się stworzyć i można już obserwować, w jaki sposób będzie rozwijane i wykorzystywane. Na naszych oczach tworzy się gigantyczny ekosystem. Adam Marciniak jako niekwestionowany cyfrowy lider, przedstawił kilka najlepszych praktyk związanych z transformacją chmurową.

  • Warto sprawdzić, jak to wygląda w naszej branży na świecie, czy konkurenci wykorzystywali w najlepszych przypadkach cloud, jakie mieli doświadczenia, efekty, czy poprawiło to jakość obsługi klienta, podniosło świadomość tych relacji?
  • Zmapowanie organizacji – 3 lata konwersji do chmury, jakie rozwiązania przyniosą efekt biznesowy, jak to się ma do naszej organizacji? Kluczowe jest ustalenie, co sprawdzi się najlepiej i wdrożenie tego u siebie. W PKO Bank Polski powstała 3-letnia roadmapa, ustalono, które obszary będą migrowane w pierwszej kolejności.
  • Na początek błyskawicznie wdrożone zostało rozwiązanie Microsoft Teams i narzędzia do wiedeokonferencji Google. Następnym krokiem jest udostępnienie tych narzędzi 3 tys. osób zajmujących się relacjami z klientami.
  • Warto też wdrażać małe projekty pilotażowe. Można korzystać z usług konsultantów, wyspecjalizowanych w obszarze chmury, którzy robią projekty nie tylko lokalnie.
  • Jednym z pierwszych etapów była budowa środowiska wirtualnego, podczas pandemii, dzięki temu, co było już przygotowane dla oddziałów, udało się postawić VDI z dnia na dzień dla organizacji. To potencjał rozwojowy w obszarze kolaboracji, infrastruktury, bankowości elektronicznej czy mobilnej.

To dopiero początek wielkiego wspólnego projektu Chmury Krajowej i Microsoft, teraz zaczyna się ogromna praca. Dzięki temu projektowi, więcej organizacji zyska wybór i będzie mogło korzystać z chmury i z najnowszych osiągnięć technologii, a to bardzo optymistyczna wiadomość.

Posted in:CIONET Poland

No Comments Yet

Let us know what you think

You May Also Like

These Stories on CIONET Poland

Subscribe by Email