Cloud Excellence Talk #9

Published by Redakcja CIONET Polska
February 12, 2024 @ 4:19 PM

O chmurze hybrydowej, multicloud, edge computing, zarządzaniu złożonymi środowiskami IT i AI rozmawiali Magdalena Kasiewicz, Dyrektorka ds. Sprzedaży Usług Chmurowych w Hewlett Packard Enterprise Polska i Tomasz Bitner, dyrektor programowy CIONET i Cloud Excellence. 

Serię wywiadów Cloud Excellence Talk w 2024 roku rozpoczęliśmy od rozmowy Tomka Bitnera, Dyrektora Programowego CIONET & Digital Excellence z Magdaleną Kasiewicz, Dyrektorka ds. Sprzedaży Usług Chmurowych w Hewlett Packard Enterprise Polska. Magda odpowiada za całą ofertę chmurową w HPE Polska
 
Hewlett Packard Enterprise Polska posiada niezwykle ciekawą historię chmurową, jako firma mocno wywodząca się z infrastruktury sprzętowej, które w pewnym momencie zaczęła wszystko oferować w modelu usługowym, a łącząc to z pewnymi rzeczami jak wirtualizacja, brzeg sieci, rozwiązania do zarządzania złożonymi środowiskami daje to interesującą perspektywę na chmurę. 
 
Tomasz poruszył z Magdą kilka tematów:
 

Chmura hybrydowa i to dlaczego staje się ona najczęściej wybieranym rozwiązaniem w firmach. Jak to się ma do światowych trendów? Oraz jaki model byłby najbardziej optymalny według HPE Polska? Wykorzystanie chmury prywatnej i tego jak może się różnić rola dostawcy w jego różnych wariantach?
Środowiska wielochmurowe. 2/3 firm, które wzięły udział w naszej ankiecie Cloud Excellence Insights, deklaruje, że korzysta z 2-3 chmur. Jak będzie zmieniać się rola mulicloudu? Czym się kierować w przygotowaniu strategii wielochmurowej?
Rozwiązania edge computing to był tradycyjnie mocny obszar kompetencji i rozwiązań HPE Polska. Fascynacja chmurą w wielu firmach przesłoniła znaczenie operacji IT na brzegu sieci, którego znaczenie ciągle rośnie (nastawienie na klienta, zbieranie danych, coraz bardziej złożone procesy, konieczność integracji IT i OT). Jak dzisiaj, w obliczu ekspansji chmury,  powinna wyglądać architektura IT na brzegu sieci?
Zarządzanie złożonymi środowiskami IT (chmurą hybrydową, multicloudem) wymaga różnych zestawów kompetencji. W jakim stopniu platformy cloud management mogą ograniczyć problem braku specjalistów? Jaki może być realny uzysk z automatyzacji oferowanej przez te platformy?
AI wymaga dzisiaj ogromnych mocy obliczeniowych i pochłania wielkie ilości energii. Dla wielu firm usługi oparte o AI są bardzo drogie. Czy AI będzie technologią dla wybranych? Rok 2023 nie tylko w IT był rokiem sztucznej inteligencji. Wiele firm zacznie wkrótce przechodzić od fascynacji do implementacji. W jakich obszarach mogą szybko uzyskać wyraźne efekty? AI wymaga dzisiaj ogromnych mocy obliczeniowych i pochłania wielkie ilości energii. Dla wielu firm usługi oparte o AI są bardzo drogie. Czy AI będzie technologią dla wybranych? CEO HPE Antonio Neri twierdzi, że sprawne działanie AI będzie wymagać zmian na poziomie architektury IT, zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w chmurowych centrach przetwarzania. Zapowiada, że HPE zacznie tworzyć nowe rozwiązania w oparciu o AI native architecture. Nna czym polega ta zmiana? Czy chmura będzie dominującym środowiskiem dla rozwiązań AI? Czy on-premise ma jeszcze przyszłość jako platforma AI? Na czym polega wasza współpraca z Nvidią, jakie są jej efekty i co może przynieść w przyszłości?

O tym wszystkim posłuchacie w #9 odcinku Cloud Excellence Talk. Serdecznie zapraszamy!


Więcej informacji o programie: https://www.cionet.com/pl-pl/cloudexcellence

 

No Comments Yet

Let us know what you think

You May Also Like

These Stories on CIONET Poland

Subscribe by Email