<iframe src="https://www.googletagmanager.com/ns.html?id=GTM-5MNKFGM7" height="0" width="0" style="display:none;visibility:hidden">

Executive Leergang Security Leadership

Published by Floortje Akkerman
July 14, 2025 @ 3:21 PM

CIONET Academy: Security Leadership

2 okt 2026 start de volgende Leergang Security Leadership. Mogen we een plek voor jou reserveren? Zo ja, schrijf je dan nu in door een bericht te sturen naar floortje@cionet.com of vraag de informatie aan.

In de wereld van vandaag, waar cyber-dreigingen, de ontwikkelingen rondom AI en de digitale omgeving steeds complexer wordt, is het essentieel dat CIO's, IT-executives, digital leaders en CISO’s beschikken over de juiste kennis en strategieën om hun organisaties te beschermen. CIONET biedt de Executive Leergang Security aan, een intensieve, praktijkgerichte opleiding door internationale ervaren CISO's en Cybersecurity experts waarin je leert hoe je een robuuste en resultaatgerichte cyber security strategie ontwikkelt, volledig afgestemd op de unieke uitdagingen en wettelijke eisen van jouw organisatie.

Waarom deze leergang volgen?

Cyber security blijft een cruciaal aandachtsgebied door:

  • De voortdurende toename van digitale criminaliteit.
  • De groeiende complexiteit van regelgeving en supply chain-eisen.
  • Het tekort aan gespecialiseerde cyber security professionals.
  • De noodzaak om slim te investeren in beveiligingsmaatregelen.

    Met deze leergang krijg je de tools en inzichten om:
  • Een helder overzicht te krijgen van de risico’s binnen jouw organisatie.
  • Een effectieve, kostenefficiënte aanpak te ontwikkelen.
  • De juiste beslissingen te nemen over security-investeringen.
  • Jouw organisatie weerbaarder te maken tegen cyberdreigingen.

Voor wie is deze opleiding interessant?

  • CIO's, IT Executives en Digital Leaders: Leer hoe je cyber risico’s beheerst en kansen benut.
  • CISO’s en Security Verantwoordelijken: Ontwikkel en implementeer strategieën die passen bij de doelstellingen van jouw organisatie.
  • Beslissers in IT en Business: Integreer security in de kernprocessen en -cultuur van jouw bedrijf.

Werkwijze

De leergang bestaat uit vijf interactieve modules, aangevuld met een optioneel bootcamp waarin je je leiderschapskwaliteiten verder ontwikkelt. Tijdens de sessies werk je samen met mededeelnemers aan praktijkcasussen en leer je van experts die hun uitgebreide ervaring en kennis delen. 

Tijdsinvestering

  • Deze leergang omvat 5 middagsessies van ongeveer 4 uur en zal eens per maand plaatsvinden.
  • Dagindeling: Lunch om 12:00 uur, inhoudelijke start om 12:30 uur en afsluiting met een netwerkborrel rond 17:30 uur.
  • Voorbereiding: 4-6 uur per module voor de voorbereiding en uitwerking van casussen.

Lesdata

  • 2 oktober 2026
  • 30 oktober 2026
  • 27 november 2026
  • 11 december 2026
  • 29 januari 2026

Na afloop van de Executive Leergang Security ben je in staat om

  • Cyber security als strategische pijler binnen jouw organisatie te verankeren.
  • Een gebalanceerde aanpak te hanteren tussen risico’s, kosten en effectiviteit.
  • Praktische maatregelen te implementeren die jouw IT-organisatie weerbaarder maken tegen cyber dreigingen.

Je ontvangt een officieel certificaat en je maakt deel uit van een exclusieve alumnigroep om je kennis en ervaringen mee te delen.

Moderators

Barry Derksen is professor bij Antwerp Management School en ex-CISO bij LeasePlan. Hij schreef 20+ boeken, waaronder het succesvolle Trends in IT & Business. Met zijn energie en visie brengt hij veranderingen teweeg en weet hij leiders te overtuigen van essentiële security verbeteringen.

Mark Butterhoff is auteur van Leading in Digital Security, docent en is Global Information Security Officer bij IMCD. Met 25 jaar ervaring in 17 landen helpt hij organisaties met Digital Security en IT Governance. Hij excelleert in het verbinden van mensen, waardoor visies en doelen concreet gerealiseerd worden

Gastsprekers

Barry Cornelissen is coach en onderofficier bij de Landmacht met ervaring bij Special Forces, zoals het Korps Mariniers. Hij begeleidt leiders in persoonlijke groei en vertaalt complexe uitdagingen naar heldere oplossingen. Zijn motto: “Je bent wat je doet,” geïnspireerd door praktische en krachtige metaforen.

Marcel Vielvoije is incident coördinator bij het Computer Emergency Response Team van Northwave. In crisissituaties zorgt hij ervoor dat organisaties grip houden op de cyber crisis. Zijn expertise ligt in het ontwikkelen en uitvoeren van strategische communicatie naar alle betrokkenen binnen en buiten de organisatie. Voordat Marcel zich in de digitale frontlinie begaf, was hij actief in diverse vormen van crisismanagement en diende hij bij het Korps Mariniers.

Aart van der Vlist is CTO/CIO, IT-trendwatcher en IT-commissaris. Hij heeft o.a. gewerkt als CIO van UWV en als IT-directeur en CIO voor Nationale Nederlanden. In de periode voor 2005 werkte hij 12 jaar bij KPMG Consulting waarvan een aantal jaar als senior partner IT-management in de financiële markten. Aart heeft een IT-achtergrond en diverse studies gedaan aan Erasmus en de Vrije Universiteit in IT, EDP Auditing en Consulting.

Hans Mulder is ondernemer, onderzoeker en docent met een sterke focus op digitale transformatie en maatschappelijke impact. Hij is oprichter van Viagroep en investeerder in IT-bedrijven zoals Meetingwizard en Finalist. Daarnaast is hij directeur van Essential Action Engineers. Hans promoveerde aan de Technische Universiteit Delft in Informatiesystemen en combineert wetenschappelijke kennis met praktijkervaring. Hij publiceerde meer dan 100 artikelen en schreef onder meer de boeken Rapid Enterprise Design en Eenvoud in Complexiteit. Hans actief als docent aan de Antwerp Management School en vervult hij diverse advies- en bestuursrollen.

Aanmelden of meer informatie aanvragen? Mail dan Floortje Akkerman of stel je vraag via het contactformulier hier.

Posted in:CIONET Educatie

Subscribe by Email