Sławomir Soszyński w radzie programowej CIONET Polska

Published by Anna Kosmala
October 02, 2019 @ 9:51 AM

Sławomir Soszyński, wiceprezes ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za Pion Tech i bezpieczeństwo IT, wejdzie w skład rady programowej CIONET Polska – największej społeczności kadry zarządzającej IT.

GRATZ from PL Sławomir Soszyński ING  (1)

Gratulujemy nowemu wiceprezesowi nominacji i jesteśmy zaszczyceni, że przyjął nasze zaproszenie do udziału w CIONET Advisory Board. Jest to kolejny etap owocnej współpracy pomiędzy CIONET a ING, która sięga od Katowic, przez Warszawę, aż po centralę Grupy ING w Amsterdamie” – mówi Krzysztof Frydrychowicz, Managing Partner CIONET w Polsce.

CIONET jest największą niezależną społecznością zrzeszającą członków zarządów i dyrektorów dużych firm i instytucji, które podejmują wyzwania cyfryzacji biznesu. Dzięki szybkiemu rozwojowi w krajach Europy Zachodniej, Azji i Ameryki Południowej, społeczność liczy już ponad 7000 członków.

W Polsce do CIONET należy przeszło 500 menedżerów. Rada programowa nadaje kierunki rozwoju społeczności, opiniuje najważniejsze projekty oraz kształtuje roczną agendę spotkań. Do rady należy ponad 20 szefów IT (Chief Information Officers) z największych firm reprezentujących finanse, przemysł, handel i dystrybucję, media, logistykę, a także zaawansowane technologie.

Rozwijamy globalną społeczność liderów cyfryzacji, która dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod wymiany wiedzy i współpracy, wymiernie pomaga uczestnikom CIONET stawiać czoła wyzwaniom biznesowym i technologicznym. Ogromne doświadczenie ING Banku Śląskiego, a także otwartość tej instytucji na dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest dla nas ogromnym krokiem w kierunku realizacji naszej długofalowej misji” – dodaje Bartosz Górczyński, współzarządzający CIONET w Polsce.

Grupa ING jest liderem innowacyjności w sektorze finansowym. W 2017 roku CIO Grupy, Ron van Kemenade, został wyróżniony przez CIONET tytułem European CIO of The Year. Zwinne (agile) podejście ING do wdrażania innowacji opartych o technologię jest znakiem rozpoznawczym tej instytucji finansowej wśród profesjonalistów IT na całym świecie.

Sławomir Soszyński wnosi do CIONET Advisory Board ogromne doświadczenie. Przez 10 lat był związany z Citibankiem, gdzie zajmował globalne pozycje technologiczne (w tym CTO). Pracował także dla OSTC Group, a od 2015 roku związał się z J.P. Morgan, ostatnio pracując w roli członka zarządu nadzorującego Globalne Centrum Korporacyjne w Warszawie.

W tym roku obchodzimy pięciolecie działalności CIONET w Polsce. Warto podkreślić, że Sławek był przy narodzinach naszej społeczności w 2014 roku. Tym bardziej cieszymy się, że znowu możemy liczyć na jego zaangażowanie i ogromną wiedzę” – mówi Krzysztof Frydrychowicz.

Posted in:CIONET Poland

No Comments Yet

Let us know what you think

Subscribe by Email