Cloud Excellence Talk #6

Published by Redakcja CIONET Polska
May 19, 2023 @ 3:47 PM

Zapraszamy na rozmowę Tomasza Bitnera z Wojciechem Struskim na temat rekomendacji dotyczących procesu migracji do chmury. 

Tym razem gościem Tomasza Bitnera, Dyrektora Programowego Cloud Excellence, był Wojciech Struski, który odpowiada za obszar Architektury w Ringier Axel Springer Polska.

Na początku tego roku zakończył się ogromny projekt migracji do chmury, który stanowił pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, o tak olbrzymim zakresie. Projekt objął całą organizację, która przez wiele lat zarządzała ogromną liczbą zasobów.

W przypadku Ringier Axel Springer Polska, to kilkadziesiąt brandów w tym przede wszystkim brandy treściowe, ale nie tylko. Organizacja posiada również pełny stos technologiczny do przetwarzania danych, w tym systemy autoryzacji, autentykacji oraz wewnętrzne systemy płatności. Dodatkowo, istnieją systemy związane z infrastrukturą technologiczną, która wcześniej była niezbędna z uwagi na korzystanie z chmury prywatnej. Oprócz produktów treściowych istnieją również produkty, które nie są z nimi związane, takie jak sympatia czy skąpiec.

Wszystkie produkty, treści i dane (o pojemności do 10 petabajtów, a największa ich część poświęcona jest zachowaniu użytkowników) zostały przeniesione w ramach migracji, z wyjątkiem poczty Onet. 

Wojtek podczas rozmowy z Tomkiem opowiedział o całym procesie migracji RASP oraz przy okazji stworzył zbiór rekomendacji, które będą służyć każdemu kto stoi przed podjęciem decyzji o wejściu do chmury. 

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Więcej informacji o programie: https://www.cionet.com/pl-pl/cloudexcellence

 

No Comments Yet

Let us know what you think

Subscribe by Email