Zapraszamy do obejrzenia webinaru podczas którego rozmawialiśmy co wydarzyło się przez ostatnie 12 miesięcy i sprawdziliśmy co zafundowali nam dostawcy usług chmurowych, którzy kształtują rynek, wytyczają nowe trendy.
Doświadczony CIO/CTO, praktykującym od 20 lat w obszarze technologii i cyberbezpieczeństwa w czołowych instytucjach finansowych takich jak: ING, J.P. Morgan czy Citi. W swojej dotychczasowej karierze, przeprowadził kilkanaście złożonych transformacji cyfrowych, rozwijając międzynarodowe zespoły talentów i operując na poziomie Zarządów w sektorze finansowym. Zaufany i strategiczny doradca dla startupów na świecie, ma na swoim koncie ponad 150 zrealizowanych projektów w ramach fuzji i przejęć oraz rozwoju patentów.
Na co dzień prowadzi globalne projekty chmurowe i RPA, głównie wdrożenia SFA i B2B2C eCommerce na multicloud Azure + AWS. Kieruje się filozofią pozytywności oraz lateralnym myśleniem. Chętnie rusza w nieznane pozostając często poza strefą własnego komfortu. Członek Rady Programowej CIONET Polska. Autor ponad 40 artykułów w miesięczniku ITWIZ. Podróżnik, fan motocykli, żeglarz morski, wielbiciel sportów zimowych i ekstremalnych, harcmistrz ZHP, kolekcjoner książek. Szczęśliwy tata Franka i Alka.
Doświadczony i ceniony menedżer IT, który od kilkunastu lat związany jest z sektorem bankowym. Swoją przygodę z IT rozpoczął od studiów na Politechnice Warszawskiej na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych (specjalność: Systemy Informatyczne Wspomagania Decyzji). Pracował w firmach informatycznych realizujących dedykowane oprogramowania i w konsultingu technologicznym. Od 2011 roku związany z PKO Bankiem Polskim, jako Dyrektor Departamentu Rozwoju Aplikacji Sprzedażowych i Wsparcia odpowiedzialny był między innymi za rozwój architektury SOA, wdrożenie BPM i CRM, w tym wprowadzenie rozwiązań analityki danych. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Pionu Rozwoju i Utrzymania Aplikacji. Wśród nadzorowanych przez niego obszarów technologicznych wyróżnić należy przede wszystkim wiodące na rynku kanały elektroniczne (IKO, iPKO), automatyzację i robotyzację procesów biznesowych, zaawansowane rozwiązania analityki danych opartych o Big Data. Jest prekursorem zastosowania metodyk Agile i koncepcji DevSecOps stanowiących podstawę realizowanej Transformacji Cyfrowej w PKO Banku Polskim. Obecnie pracuje z zespołem nad wykorzystaniem rozwiązań chmurowych i sztucznej inteligencji.
Dyrektor zarządzająca Sales Tube (Group One) - agencji martech i e-commerce obsługującej klientów na 23 europejskich rynkach, największego resellera technologii Google Marketing Platform w Europie Środkowo-Wschodniej, oraz pierwszego partnera marketingowego Salesforce w Polsce. W 2021 roku marki e-commerce obsługiwane przez SalesTube osiągnęły przychód odpowiadający za 10% wartości rynku e-commerce w Polsce. W Group One rozwija zespół 160 ekspertów i ekspertek z obszarów: technologii, developmentu, danych i mediów. Wcześniej, jako Industry Manager w Google odpowiadała za współpracę z największymi markami z kategorii Tech-Telco, FMCG i Automotiv. Od 2019 roku w zarządzie Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Zasiadała w jury konkursów Effie i IAB. Absolwentka Leadership Academy - center for Leadership.
Ekspertka od transformacji i rozwoju biznesu. Od ponad 20 lat zajmuje się wdrażaniem innowacji i zarządzaniem zmianą w największych organizacjach w Polsce. Zajmowała kierownicze stanowiska w EY Audit, EY Business Advisory, Provident Polska, BZ WBK, Santander Bank. Jest doktorem nauk ekonomicznych, wykładowcą SWPS, absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, Copenhagen University i SWPS. Ukończyła również Personal Leadership Programme w ICAN Institute. Do zespołu Nest Banku dołączyła w 2018 roku przejmując odpowiedzialność za operacje, logistykę i transformację biznesu, a następnie IT i zdalną obsługę klientów.
W swojej pracy kieruje się pozytywnymi doświadczeniami klientów i wierzy, że skuteczne rozwiązywanie ich problemów jest kluczem do sukcesu w biznesie. Jak mówi: „Nie będziesz w stanie stworzyć niczego dla innych ludzi, dopóki nie poznasz ich na tyle dobrze, aby zobaczyć świat ich oczami”.
Prywatnie Karolina jest żoną i dumną mamą Kaliny i Michała, wegetarianką i pasjonatką zdrowego odżywiania. Uwielbia podróżować, spokój odnajduje podczas biegania i górskich wędrówek.
Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 roku pracuje dla Google. Wcześniej V-ce Prezes Exatel SA i członek kilku Rad Nadzorczych. Od 2000 roku współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce.Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach. Jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy ma za sobą szereg transformacji cyfrowych. Na co dzień Mama Soni, Adasia i Franka, aktywnie działa w projektach rozwijających obecność kobiet w przestrzeni publicznej. Magda głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.
Specjalizuje sie w zarządzaniu technologią danych i analityki, ma doświadczenie w budowaniu wydajnych zespołów i tworzeniu nowych możliwości dla przedsiębiorstw. Jej główne zainteresowania koncentrują się na wykorzystaniu chmury obliczeniowej do celów analitycznych, budowaniu ładu danych i praktyki zarządzania danymi, zastosowaniu analityki do celów biznesowych oraz zwiększeniu adopcji devops przez zespoły technologiczne. Ma wieloletnie doświadczenie w sektorze finansów i ubezpieczeń, gdzie odpowiadała za architekturę, rozwój IT i zarządzanie projektami.
Agnieszka Snarska jest członkiem Russell Reynolds’ global Growth and Venture Capital Practice. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w doradztwie dla liderów i executive search, współpracuje z rozwijającymi się firmami w Europie i Azji w sektorze Internetu konsumenckiego. Pasjonuje ją różnorodność, wzajemne powiązania i wprowadzanie szerokiej perspektywy naukowej, kulturowej i antropologicznej w celu zrozumienia samoświadomości i samorozwoju. Interesuje się sztuką współczesną, muzyką i tańcem, z oddaniem ćwiczy jogę.
Eva Murray is a Senior Evangelist at Snowflake and a recognised expert in data visualization, leading the global social data project, #MakeoverMonday. As the author of two books focusing on data visualisation best practices as well as driving data culture through analytics communities, Eva is passionate about helping people understand, work with and fall in love with data.
Łukasz pełni rolę CIO w Polpharma, w największej firmie farmaceutycznej w Polsce, która aktywnie działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Wraz z zespołem skupiony jest na transformacji biznesowej, technologicznej i danych oraz wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań do działalności organizacji. Wcześniej związany z międzynarodowym i polskim sektorem energetycznym, gdzie odpowiadał m.in. transformację modelu działania ponad 700-osobowego zespołu IT. Członek Rady Programowej CIONET Polska.
Manager z ponad 20 letnim stażem w zakresie dostarczania rozwiązań informatycznych wspierających pracę organizacji sektora finansowego. Pasjonat transformacji IT uwzględniającej public cloud jako alternatywę dla rozwiązań on-premise. Obecnie wspólnie z zespołem CCoE wspiera realizację strategii IT mBanku na lata 2022-2025, gdzie chmura obliczeniowa stanowi jeden z jej głównych filarów. Nie obce są mu tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa teleinformatycznego czy obszary regulacyjne. Chętnie dzieli się wiedzą, ale jeszcze chętniej tę wiedze zdobywa.
Dan Decasper joined Google in 2021 as Vice President and oversees the teams building the Control Plane for Google Compute Engine (GCE). He is also leading the Google Cloud engineering site in Warsaw, Poland. Prior to Google, Dan spent 9 years at Pure Storage (NYSE: PSTG). As General Manager he led engineering and product teams building all-Flash enterprise storage arrays and supporting technology such as a SaaS app for fleet management. He was also tasked with starting Pure Storage’s European R&D center in Prague, Czech Republic. Before Pure he spent a decade as founder and CEO/CTO of several startups, participating in multiple acquisitions. Dan holds a diploma and Ph.D. (with highest honors) in computer science from the Swiss Federal Institute of Technology (ETH). When not working or spending time on land with his wife and three boys between 14 and 20, he loves being on the water on anything that is powered by wind.
Babu Kuttala is Chief Data & Analytics Officer of ABB. He is responsible for ABB’s big data and advance analytics strategy, operations and processes. He oversees all aspects of data life cycle management and deploying artificial intelligence, cognitive computing and machine learning solutions to support the growth of ABB’s business units by partnering with them on revenue-generating programs related to internal business process data analytics.Previously, Babu was IS Director at Honeywell, where he was responsible for developing and executing data architecture strategy that supported Honeywell Finance, Sales & Marketing and Supply Chain Management. Babu holds master’s degrees in Knowledge Management (California State University) and Computer Information Systems (Quinnipiac University), as well as an MBA in Strategy & Finance from Quinnipiac University. He earned a graduate certificate in modern systems architecture and engineering from the Massachusetts Institute of Technology and a Six Sigma Green Belt holder. In 2019, Babu was named the IDG “One to Watch Award” for demonstrating keen understanding of business goals, possessing the capabilities and character to be future leaders in the industry.
David Cannon has worked as an IT leader, business executive and consultant for over 30 years. During that time he has guided organizations through several major shifts in the IT and digital technology industry. He has led consulting practices in Hewlett-Packard and Forrester Research. He is the co-author of 4 ITIL books in ITIL v3 and ITIL 4. The latest of these books, ITIL 4 Acquiring and Managing Cloud Services, is a unique guide to help consumers of cloud services to manage cloud services effectively.
Architekt IT Grupy Veolia, odpowiedzialny za strategię i rozwój systemów informatycznych. Wśród głównych zadań Macieja, jest min. transformacja chmurowa realizowana dla wszystkich spółek w Polsce. Całe życie zawodowe związany z IT i branżą energetyczną, swoim doświadczeniem wspierając projekty w największych firmach sektora w Polsce. Manager, chmurowy entuzjasta, fan zwinnych organizacji i zespołów budujących wartości dla swoich klientów.
Typowy linux admin z brodą. Swoje blisko 18 letnie doświadczenie w IT i oddanie środowisku Open Source wykorzystuje na co dzień w roli CTO w Sprzedajemy.pl. Pasjonat konteneryzacji i kubernetesa i automatyzacji. Lubi podkreślać, że DevOps to nie człowiek ani zespół a w firmie są ważne nie narzędzia a ludzie. Wyróżniony przez Microsoft tytułami Regional Director oraz Most Valuable Professional w kategorii Azure.
Zajmuję się danymi już 14 lat. OBecnie jestem liderem zespołu (CRO i CTO, CDO) allegroPAy - fintechowego ramienia Allegro gdzie zarządzam ponad 100 osobowym zespołem pasjonatów technologii, danych i ryzyka, którzy mają klienta na pierwszym miejscu. Wcześniej byłem założycielem i CTO FinAi, gdzie budowałem bankowy marketplace oraz założycielem teamu Data Science i BigData w PwC, który wyskalowana do 50+ osób. 2 lata spędziłem w Nowym Jorku pracując w healthcare marketplace – ZocDoc. Bardzo lubię pracować z danymi, insightami i MLem w praktyce oraz budować efektywne i skalowane system informatyczne służące ludziom. Obecnie buduje ramię fintechowe Allegro i również robimy to w oparciu 100% o dane i będą w pełni cloud native.
Kamil Bączyk jako Principal Enterprise Security Architect odpowiedzialny jest między innymi za budowanie strategii organizacji szczególnie w kontekście bezpieczeństwa. Pasjonat technologii i dzielenia się wiedzą, zdobyte doświadczenie przekazuje na konferencjach w kraju i za granicą. Kamil często pełni rolę mentora na hackatonach, warsztatach i spotkaniach. Dodatkowo uhonorowany przez Microsoft tytułem Microsoft Most Valuable Professional (MVP) w dwóch kategoriach: Azure Security oraz Office Apps & Services. Pełni też rolę doradcy technologicznego który łączy świat biznesu oraz technologii, aby realizować cele organizacji by poprawić posturę bezpieczeństwa przedsiębiorstwa. Technicznie skupia się na rozwiązaniach firmy Microsoft, współpracuje jako ekspert merytoryczny z Grupami Produktowymi w Microsoft w celu planowania i dostosowania funkcjonalności z zakresu bezpieczeństwa oraz chmury obliczeniowej, aby jeszcze lepiej spełniać oczekiwania organizacji. #BlueTeam #FTW! #BeLikeBaczyk
Cloud Architect i ewangelista chmury w organizacji. Pasjonat podejścia DevSecOps oraz redukcji Time-to-Market dla nowych inicjatyw. Na co dzień zajmuje się budową i rozwojem strategii chmurowej i DevSecOps dla projektów IT. Współautor wewnętrznego Landing Zone dla rozwiązań chmurowych, zarówno z perspektywy infrastruktury, aplikacji jak i automatyzacji. Przez wiele lat związany z Consultingiem IT zarówno na pozycji Dewelopera, Product Owner’a jak i Architekta.
Partner w firmie doradczej PwC zarządzający praktyką Cloud & Digital w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Odpowiada za największe transformacje cyfrowe klientów PwC oparte o chmurę obliczeniową. W swojej karierze realizował projekty z zakresu wdrażania platform chmurowych, systemów CRM i ERP, zaawansowanej analityki danych, tworzenia oprogramowania oraz migracji infrastruktury ICT. Przez wiele lat był związany z przedsiębiorstwami z branż telekomunikacyjnej i finansowej. Odpowiadał m.in. za konsolidację centrów przetwarzania danych globalnego banku, która swoim zakresem obejmowała ponad 25 banków z regionu EMEA, w tym Polski. Mariusz ukończył studia Executive MBA na brytyjskiej uczelni Henley Business School. Jest również absolwentem Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej oraz Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada wiele certyfikatów branżowych z zakresu zarządzania projektami (PMP, PRINCE2, PMI-RMP, PSM, SAFe) i operacji IT (COBIT, ITIL, TOGAF), a także tworzenia strategii biznesowych (INSEAD).
W Allegro odpowiada za strategię wykorzystania i adopcję usług public cloud tak, aby odbywało się to z maksymalnymi korzyściami z biznesowego i technicznego punktu widzenia. Posiada 15 lat doświadczenia w branży IT na stanowiskach zarówno technicznych jak i zarządczych. W swojej historii zawodowej przeszedł ścieżkę od inżyniera do menedżera. Brał udział w projektowaniu rozwiązań infrastrukturalnych oraz procesów dla centrów danych na dużą skalę. Ukończył z wyróżnieniem Master 2017 studia Executive MBA na Aalto University. Prywatnie uwielbia podróżować, jeździć na rowerze i spędzać czas na łonie natury.
Mentor, futurolog i pasjonat danych. Wraz z zespołem TIDK , gdzie pełni funkcję prezesa, realizuje projekty dotyczące zaawansowanej analityki i data science, w szczególności uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji. Od lipca 2018 jeden z 50 Most Valuable Professional zdaniem Microsoft w dziedzinie AI na świecie. Od 2010 rokrocznie nagradzany tytułem MVP w kategorii Data Platform. Autor podcastu ""Opór jest daremny. Nadchodzi AI!"". Założyciel AI4.BIO. Naukowo związany z Politechniką Poznańską.
Doświadczony menedżer, architekt infrastruktury i oprogramowania oraz entuzjasta technologii, który potrafi przejść przez rozwiązania IT od szczegółów technicznych do wartości biznesowych i relacji z klientami. Przez wiele lat związany z sektorem bankowym, trzy lata jako administrator systemów w Banku BPH, następnie 8 lat w Alior Banku jako manager w randze dyrektora odpowiedzialny za utrzymanie systemów aplikacyjnych i infrastruktury. W międzyczasie pracował w JLupin Software Studio jako Business Consultant Solutions odpowiedzialny za rozwój biznesu, marketing, zarządzanie produktem i rozwój. Po 2,5 roku wrócił do Alior Banku S.A. jako Chief Technology Officer, aby pomóc bankowi w adaptacji do nowych technologii, które umożliwiają efektywność i skalowalność cyfrowego biznesu. Od maja 2020 r. jest również dyrektorem departamentu utrzymania systemów i rozwoju technologii IT.
Senior Manager w praktyce Cloud & Digital CEE w firmie doradczej PwC. Odpowiada za rozwój biznesu i kompetencji w obszarze chmury publicznej AWS oraz cyfrowej transformacji wspieranej rozwiązaniami opartymi o chmurę publiczną. Posiada ponad dziesięć lat doświadczenia w doradztwie technologicznym na rynku polskim i międzynarodowymi, gdzie realizował projekty w różnych obszarach adaptacji chmury obliczeniowej - od optymalizacji automatyzacji wdrożeń do budowania aplikacji z wykorzystaniem podejścia cloud native. Jest absolwentem Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Informatyka Stosowana. Posiada wiele certyfikatów branżowych z obszaru technologii, zwinnego zarządzania organizacjami i operacji IT.
Dyrektor w PwC odpowiedzialny za rozwój biznesu w obszarze chmury obliczeniowej oraz transformacji cyfrowej dla klientów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej(CEE). Przemysław posiada kilkunastoletnie doświadczenie we wdrażaniu technologii cloud oraz w realizacji innowacyjnych projektów transformacyjnych z zakresu wykorzystania chmury publicznej, prywatnej oraz rozwiązań hybrydowych, a także multicloud. W swojej karierze zrealizował ponad 50 złożonych projektów dla największych przedsiębiorstw w Polsce i w Europie. Jest doktorantem Szkoły Głównej Handlowej, studiów doktoranckich w dyscyplinie nauk o zarządzaniu w Kolegium Zarządzania i Finansów.
Od początku swojej kariery zawodowej związany z firmą IKEA Industry, gdzie w 2005 roku rozpoczął praktyki studenckie w jednym z lokalnych działów IT przedsiębiorstwa. Dziś jego celem jako IT Architekta pracującego w centralnym dziale Digital Operations jest to, aby rozwiązania IT implementowane w przedsiębiorstwie były integralną częścią procesów biznesowych. Uważa, że największą wartością każdego przedsiębiorstwa są ludzie i nie zgadza się ze stwierdzeniem, że „nie ma ludzi niezastąpionych”. Prywatnie mąż i tata dwóch córek uwielbiający rodzinne podróże. Pasjonat fotografii, dobrej kuchni i aktywnego trybu życia. Biegacz ultra z ukończonymi wieloma biegami górskimi w tym kilkoma na dystansie ponad 100km.
Doświadczony menadżer i architekt w obszarach: IT, zarządzania portfelem programów i projektów, strategii biznesowej, modeli organizacyjnych oraz architektury korporacyjnej i procesowej. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu bardzo dużych projektów biznesowo-technologicznych, zdobyte w konsultingu, bankowości i administracji publicznej. Propaguje tworzenie modeli IT zorientowanych na Klienta oraz maksymalną adopcję innowacji i technologii do osiągania celów biznesowych. Obecnie jako CIO w BOŚ Banku z entuzjazmem angażuje się w systemowe, zorganizowane i zaplanowanie przeprowadzenie Banku przez transformację architektury IT do chmury obliczeniowej.
Dyrektor w zespole CEE Cloud & Digital w PwC. Odpowiada za rozwój biznesu i kompetencji chmurowych w zespole oraz partnerstwa technologiczne z dostawcami chmury publicznej (GCP, Azure, AWS, OCI). W trakcie kilkunastu lat swojej kariery z powodzeniem zarządzał szerokim portfolio projektów - od migracji chmurowej międzynarodowych organizacji z sektora energetycznego, wdrożenia w zakresie chmur prywatnych, środowisk konteneryzacyjnych, podejścia DevOps, kończąc na doradztwie wdrożeniach systemów chmurowych w sektorze bankowym i telekomunikacyjnym. Paweł posiada również wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania wysoką dostępnością systemów IT.
Praktycznie od zawsze związany ze światem informatyki. Programował na Atari 65XE, prowadził projekty w GE Money Bank i Bank BPH, odpowiadał w DFC za Operacje IT w Europie. Zarządzał Departamentem IT w największym polskim operatorze kablowym - firmie Vectra. Aktualnie w notowanym na GPW Huuuge Games uczy się świata gier i odpowiada za funkcjonowanie całego IT. Aktywny podróżnik i triathlonista amator.
Posiada prawie dwudziestoletnie doświadczenie w branży IT. Obecnie zarządza wielooddziałową infrastrukturą IT w biurach kancelarii DZP w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Wdrożył strategię transformacji cyfrowej Legal IT, zaprojektował i wdrożył procesy transformacji cyfrowej DZP oraz zbudował infrastrukturę bezpieczeństwa opartą m.in. o systemy anty-APT i bezpieczeństwa ofensywnego zorganizowane we współpracy z podmiotami z wielu krajów. Przeprowadzona już transformacja obejmowała m.in. zmiany w środowisku centrum danych w celu zapewnienia wysokiej dostępności, klastra geograficznego oraz rozwiązań AI. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu strategii transformacji chmury cyfrowej, w tym migracji i adaptacji usług MS Azure Cloud. W DZP wdrażał m.in. takie usługi MS Azure jak AIP, ATA, DNS Azure Services, Intune Azure MDM i wiele innych.
Tomasz Krupnik pracuje jako kierownik w zespole architektury cyberbezpieczeństwa w PKO BP. Jest odpowiedzialny za budowę fundamentów sieciowych oraz bezpieczeństwa dla hybrydowej chmury publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w Bankowości IT dba o bezpieczeństwo technologii chmurowych , konteneryzacji, aplikacji transakcyjnych, sieci oraz DevSecOps. Obecnie mocno zaangażowany w program Road2Cloud PKOBP oraz transformacje cyfrową.
Doświadczony manager z ponad 20-letnim doświadczeniem zakresie projektowania, wdrażania oraz utrzymania infrastruktury IT jak również projektowania, nadzoru, rozliczania i optymalizacji procesów i usług IT w różnych modelach funkcjonowania.
Fan nowych technologii i innowacji. Aktualnie skoncentrowany na umożliwieniu wykorzystania usług chmurowych w skali dużej organizacji w szczególności w zakresie: dostarczeniu odpowiedniego modelu governance, niezbędnych kompetencji, zapewnieniu zgodności regulacyjnej / compliance, bezpieczeństwa, rozliczalności oraz kontroli kosztów.
Absolwent wydziału elektroniki i technik informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W 2011 roku ukończył studia Executive MBA na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Illinois. Wszechstronną wiedzę z zakresu funkcjonowania IT zbierał w wielu branżach. W branży internetowo-telekomunikacyjnej pracował w latach 1995-2003 dla firm Polska Online oraz TDC Internet, gdzie odpowiadał za rozwój systemów i usług hostingowych. W okresie 2004-2011 jako szef departamentu rozwoju oprogramowania współtworzył polskie centrum usług dzielonych F. Hoffman-La Roche, jednej z największych firm farmaceutycznych na świecie. W kolejnych latach, będąc CTO grupy Allegro - lidera e-commerce w Polsce, nadzorował jedną z największych w regionie transformacji Agile.
Krzysztof odpowiada za badania i rozwój w firmie DTiQ, gdzie wraz z ponad 70 osobowym zespołem rozwijają produkty cyfrowe wspierające biznes i klientów firmy. Innowator, pasjonat technologii i doświadczony lider, ponad 20 lat pracy zawodowej w branży IT. Profesjonalista w budowaniu i zarządzaniu efektywnymi organizacjami badawczo-rozwojowymi na średnią i dużą skalę. Przed wielką podróżą z DTiQ przez 10 lat realizował wielkie projekty w największych europejskich firmach energetycznych: polskim Tauron i szwedzkim Vattenfall. Krzysztof ukończył studia Executive MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jego najważniejsze obszary zainteresowań to rozwój produktów cyfrowych, data science, AI/ML i business intelligence.
Doświadczony manager związany z branżą IT od blisko 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywał w firmach consultingowych, bankach oraz administracji publicznej, gdzie realizował złożone przedsięwzięcia oraz strategię IT m.in. w obszarach finansowym, technologicznym oraz transformacji cyfrowej. W swojej pracy dąży do ciągłych usprawnień i zwiększania efektywności usług i produktów cyfrowych, które oferowane są klientom. Obecnie zaangażowany w realizację strategii rozwoju usług transformacji cyfrowej oraz usług chmurowych dla klientów PKO Finat.
Luc Hennekens is an experienced global innovation leader. He has held C-level positions in a diverse set of companies, and lived and worked in a dozen countries on 5 continents. His work experience across FMCG, Insurance, Health Care, IT services, Energy, Aviation and Manufacturing has helped him develop his broad view and ability to see patterns overlooked by others. From his Masters in Industrial Engineering and Management Science he has continued to develop a systems thinking mind-set. Over the years he has built a reputation for “setting the pace” and transforming organisations to their core, giving the human and social aspects of performance improvement the attention they merit next to the commercial and operational facets. In Qantas he introduced Cloud based innovation in 2013 initiating a complete overhaul of the customer experience, in-flight innovations, a world-first fuel optimization platform and operational optimization using Machine Learning. In Airbus he led the introduction of Agile practices at scale with those working in agile teams numbering over 800. His teams built industry-leading digital services, an aviation-wide open data platform and designed an innovative, more agile organization model to improve collaboration and innovation. Luc is an advocate for reviewing, from the ground up, the principles and mechanisms on which organisations are built, to give more space to human ingenuity, accountability, innovation and speed of action. If you want a straight-talker who is never satisfied with the status quo and believes the customer is always entitled to better and more, talk to Luc.
Człowiek z dużym doświadczeniem w dziedzinie Data Science, Business Intelligence oraz Market & UX Research. Rozumie mechanikę i kulturę świata online oraz FMCG. Uwielbia wyzwania z pogranicza biznesu i danych. Pasjonat budowania zespołów interdyscyplinarnych, skupiony na rozwoju mocnych stron każdej osoby. Absolwent Politechniki Poznańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Prywatnie mąż i ojciec, dla którego rodzina i ciepło domowe są najważniejsze. W wolnych chwilach muzykuje i uprawia sport.
Menedżer od kilkunastu lat związany z innowacjami i nowymi technologiami. Współtworzył pierwsze rozwiązania bankowości mobilnej dla klientów Citi Handlowy. Wchodził w skład zespołu Global Emerging Capabilities, odpowiedzialnego za rozwiązania z obszaru digital dla Citi na całym świecie. W Dolinie Krzemowej współpracował z IBM iX oraz Apple nad stworzeniem pierwszej aplikacji Citi na Apple Watch. Innovation Lead w FinTech Global Consumer Innovation Lab.
W 2017 r. dołączył do Alior Banku jako menedżer ds. innowacji w obszarze Consumer Finance i sprzedaży online. Od czerwca 2018 r. w Bancovo na stanowisku Chief Innovation Officer, gdzie odpowiada za innowacje, wdrażanie nowych rozwiązań z obszaru digital oraz dostosowanie organizacji do wymagań regulacyjnych związanych z wdrożeniem chmury obliczeniowej.
Z Dell Technologies/EMC związany od ponad 13 lat, obecnie na stanowisku Advisory System Engineer. W branży IT od początku swojej kariery zawodowej współpracuje z największymi klientami z polskiego sektora finansowo-bankowego. Architekt kompleksowych platform infrastrukturalnych. Specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych, członek zespołu pracującego nad standardem Polish Cloud przy Związku Banków Polskich. Entuzjasta nowych technologii i wszelakich (praktycznych) innowacji w świecie IT.
Enterprise Cloud Architect zajmujący się nie tylko architekturą chmury publicznej i prywatnej, ale i również strategią chmury w Banku BNP Paribas. Posiada wieloletnie doświadczenie z wiodącymi dostawcami chmurowymi, technologiami kontenerowymi, rozwojem oprogramowania oraz infrastrukturą. Ewangelista chmury w organizacji.
Marek Chlebicki jest Dyrektorem Strategii i Transformacji IT w Grupie Raiffeisen Bank International z siedziba w Wiedniu, odpowiadzialnym za strategie rozwoju IT, transformacje technologiczna oraz nowe rozwiazania technologiczne Grupy. Marek posiada wieloletnie doswiadczenie w sektorze finansowym za rowno w bankowosci jak i consultingu, w tym bogate doswiadczenie miedynarodowe (pracowal jako Dyrektor w PwC wspolodpowiedzialny za region CEE, byl Dyrektorem Strategii Pionu Operacji Grupy Sberbank Europe). Specjalizuje sie podejsciu od strategii do implementacji, kompleksowych transformacjach technologicznych, doskonalosci operacyjnej i podnoszeniu wydajnosci organizacji. Od wielu lat pracuje z technologia (strategie, modele biznesowo-technologiczne, wybor rozwiazan technologicznych, budowa rozwiazan) w Polsce i regionie CEE. Jest pasjonatem innowacji, nowych technologii i rozwiazan biznesowych opartych o analityke danych.
Cloud Architect
PKO Finat
Cloud Architect, ekspert w transformacji cyfrowej oraz adopocji usług chmurowych w podmiotach regulowanych przez UKNF. Posiada bogate doświadczenie przy wdrażaniu wdrażaniu wysoko dostępnych i wydajnych rozwiązań chmurowych i on-premises. Zarządzał geograficznie odesparowanymi data center, zespołami administratorów IT i operatorów, systemami transakcyjnymi o dużej skali utrzymywanymi w reżimie dostępności 24/7/365. Docenia, ale nie przecenia korzyści płynących z korzystania z chmury obliczeniowej. Dlatego podkreśla, że projekty typu "road 2 cloud" w organizacji są interdysyplinarne a w początkowej fazie ich realizacji głównym interesariuszem wcale nie jest IT.
Andrzej Szymczak pełni funkcję VMware Lead Solution Engineer w VMware Polska, gdzie dołączył w 2017 roku. Obecnie od kilku lat z powodzeniem doradza i uczestniczy w największych wdrożeniach chmurowych opartych na technologii VMware. Doświadczenie w budowaniu i utrzymywaniu dużych środowisk IT wykorzystuje w pracy nad rozwiązaniami ukierunkowanymi na zwiększanie efektywności biznesowej, optymalizację kosztów i zwiększanie bezpieczeństwa IT. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w kierowaniu, projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań informatycznych. Przez wiele lat pracował dla jednej z największych grup finansowych w Polsce (Grupa PZU). Jako architekt uczestniczył w budowie centrów danych, wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań biznesowych dla sektora finansowego, implementacji aplikacji, rozwiązań storage, migracji z technologii zamkniętych do środowisk nowoczesnych i zoptymalizowanych kosztowo. Dzięki temu posiada kompleksową wiedzę na temat funkcjonowania jednostki usługowej wchodzącej w skład grupy finansowej.
Adam Wojtkowski pełni funkcję dyrektora regionalnego firmy Red Hat w Europie Środkowo-Wschodniej. Odpowiada za wzmocnienie pozycji rynkowej firmy i sprzedaż szerokiej oferty rozwiązań Open Source do 14 krajów w regionie, w tym do Polski, Czech, Słowacji, Rumunii i Węgier. Adam Wojtkowski ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT, które zdobywał na stanowiskach kierowniczych takich firm, jak Cisco, Dell EMC czy Oracle. Jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Swoją edukację biznesową i menedżerską pogłębił na Stanford University i IMD Business School.
W AWS pomaga klientom osiągnąć ich cele przy pomocy AI i analizy danych. Uczy tego również studentów na PJATK oraz pisze o tym w Internecie. Budował projekty R&D oparte na AI, które zakończyły się sukcesem oraz takie, które zakończyły się mniej oczekiwanym rezultatem. Wierzy, że wraz z postępem Chmury i AI coraz więcej spraw, którymi nie chcemy się zajmować, powierzymy technologii, dzięki czemu sami będziemy mogli skupić się na sprawach istotnych dla nas lub naszego biznesu.
Z branżą IT związany od ponad 15 lat. Do OVHcloud dołączył w 2015 r., gdzie obecnie jako VP, Central and Eastern Europe odpowiada za rozwój biznesu w obszarach chmury obliczeniowej, centrów danych oraz usług hostingowych na rynkach CEE. Wcześniej miał okazję realizować m.in. działania marketingowe w firmie ATM S.A., a także wdrażać nowe produkty z zakresu bezpieczeństwa oraz ułatwiające prowadzenie biznesu w home.pl S.A. W swoich działaniach zawsze stara się łączyć światy IT i biznesu. Prywatnie pasjonat górskich wędrówek.
Ekspert w dziedzinie rozwiązań systemowych dla HR z ponad 20-letnim doświadczeniem. Doradca w zakresie biznesowej transformacji cyfrowej. Od 2021roku pracuje w SAP Polska na stanowisku Presales Expert. Wcześniejsze doświadczenie zdobywał w firmie Teta (obecnie Unit4) gdzie był konsultantem wdrożeniowym, a następnie w latach 2003 -2021 w Oracle Polska, początkowo jako konsultant wdrożeniowy, od 2006 na stanowisku Głównego Konsultanta ds. Sprzedaży Aplikacji, a w latach 2016 – 2021 był kierownikiem Zespołu Wsparcia Sprzedaży Aplikacji w regionie Europy Centralnej. Odpowiada m.in. za projektowanie architektury funkcjonalnej rozwiązań chmurowych w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim dla Klientów firmy SAP.
Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny) na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne, specjalność handel zagraniczny oraz stypendysta The Swedish School of Economics and Business Administration w Helsinkach. Od ponad 20 lat związany z obszarem bankowości cyfrowej oraz zarządzaniem finansami w kanałach elektronicznych. W latach 2007-2018 w Banku Pekao S.A. pełnił funkcję dyrektora zarządzającego i był odpowiedzialny za realizację strategii omnikanałowej obsługi klientów detalicznych oraz małych i średnich firm. W latach 2010-2018 był członkiem i wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Contact Center – Centrum Bankowości Bezpośredniej Sp. z o.o w Krakowie. Przed dołączeniem do Grupy Pekao S.A., w latach 2003-2007 na stanowisku dyrektora operacyjnego w obszarze e-bankowości w Banku BPH S.A.
W 2020 r. Bartłomiej Nocoń dołączył do Związku Banków Polskich jako dyrektor Zespołu Systemów Płatniczych i Bankowości Elektronicznej. W styczniu 2021r. Bartłomiej Nocoń został wybrany do Zarządu Europejskiej Rady ds. Płatności (EPC) z siedzibą w Brukseli. Ekspert w dziedzinie zastosowania nowoczesnych technologii w finansach oraz zarządzaniu projektami bankowości cyfrowej. Jest pomysłodawcą i współautorem szeregu innowacji bankowych, które w istotny sposób wpłynęły na dynamiczny rozwój systemu płatniczego oraz bankowości elektronicznej i mobilnej w Polsce w okresie ostatnich kilkunastu lat.
Piotr Zajac, Cloud Solutions Expert w SAP, architekt rozwiązań biznesowych skoncentrowany na strategicznych projektach transformacyjnych. Entuzjasta oraz praktyk Cloud z zapleczem projektów konfrontujących teorię z praktyką. W IT od 20 lat z doświadczeniem zdobywanym w Microsoft, Oracle, SAP czy SAS Institute oraz przez rozwój zainteresowań związanych z ekonomią behawioralną, psychologią ekonomiczną, współczesną polityką monetarną oraz teorią i praktyką Machine Learning oraz AI.
Wieloletnie doświadczenie w branży IT głównie w zakresie technologii chmurowych, wirtualizacji oraz systemów pamięci masowej. Odpowiedzialny za wsparcie procesu sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez wiele lat zaangażowany w rozwój i utrzymanie systemów o znaczeniu krytycznym. Entuzjasta technologii open source. Zainteresowania: muzyka i podróże motocyklowe.
Jako jeden z pierwszych w Polsce zaczął budować startup z sektora fintech. Wyzwania, z jakimi musiał się zmierzyć: regulacje KNF, przetwarzanie danych finansowych, współpraca z bankami i instytucjami finansowymi. Co to oznaczało? Potrzebę zbudowania wykwalifikowanego zespołu, działającego w oparciu o rozwiązania chmurowe z naciskiem na bezpieczeństwo, jakiego wymagają chociażby banki. Czy się udało? Jasne, że tak. Ponad 10 lat doświadczenia w kilku instytucjach finansowych, jako programista, analityk i menedżer IT. Od blisko 3 lat główny obszar zainteresowań, to zastosowanie usług chmury publicznej w bankowości i jej otoczeniu.
W Circle K pracuje od 20 lat zdobywając doświadczenie w różnych obszarach organizacji IT (Retail Systems, Retail Infrastructure, Fuel & Forecourt systems, Cloud Infrastructure). Obecnie pełni stanowisko Cloud Excellence Center Team Manager (Dział GTIS - Global Tech Infrastructure & Security), gdzie zarządza zespołem inżynierów chmurowych utrzymujących i rozwijających środowisko multicloud / hybrid cloud dla Circle K Globalnie.
Od ponad 15 lat związany z Credit Agricole Bank Polska, obecnie na stanowisku kierownika Zespołu Zarządzania Bazami Danych i Middleware. Aktualnie mocno pochłonięty rozwojem i utrzymaniem Platformy Kontenerowej w banku w roli Product Owner’a. Propagator technologii Cloud Native oraz transformacji IT.
Z branżą IT związany ponad 7 lat. Do OVHcloud dołączył w lipcu 2020r. Wcześniej związany z Beyond.pl, operatorem Centrum Danych o z najwyższym standardem bezpieczeństwa i dostawcą rozwiązań chmury publicznej i prywatnej. Obecnie Product Cloud Manager w OVHcloud odpowiada m.in. za rozwój produktów chmurowych oraz rozwiązań pokrewnych takich jak Kubernetes i AI.
Wykładowca na uczelniach wyższych w tym na studiach MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Prywatnie społecznik. Współzałożyciel Fundacji Varietae działającej na rzecz edukacji, aktywizacji oraz rozwoju kompetencji przyszłości tj. odpowiedzialność społeczna, współpraca i wykorzystanie nowych technologii.
Piotr Ferszka jest absolwentem Wydziału Matematyki na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Informatyki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Z branżą IT oraz polskim rynkiem jest związany od połowy lat dziewięćdziesiątych. Przez te lata przeszedł wiele szczebli kariery, zajmując zarówno stanowiska techniczne, handlowe jak i kierownicze wyższego szczebla. Przez wiele lat był związany z Hewlett-Packard Polska, gdzie zarządzał zarówno sprzedażą bezpośrednią jak i kanałem partnerskim. Jako dyrektor ds. handlowych odpowiadał za opracowanie i wdrażania strategii firmy i w konsekwencji za rozwój biznesu. W latach 2015-2018 był Dyrektorem Zarządzającym w Asseco Data Systems SA. W pierwszej fazie odpowiedzialny za konsolidację działów handlowych siedmiu firm z grupy Asseco, tworząc jednolity dział sprzedaży ADS, następnie objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Pionu Administracji Publicznej i Sprzedaży Terytorialnej ADS, zarządzając zarówno działami sprzedaży, wdrożeń, jak i utrzymania. W połowie 2018 roku objął stanowisko Applications Country Manager’a w Oracle Polska, gdzie odpowiadał za rozwój biznesu i sprzedaż rozwiązań aplikacyjnym Oracle z obszaru ERP, HCM i CX. W grudniu 2020 roku dołączył do SAP Polska, objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Wiceprezesa Zarządu, odpowiedzialnego za rozwój biznesu w segmencie największych klientów SAP. Prywatnie - miłośnik muzyki, fascynujący się historią, uwielbiający podróże. Jest wielkim entuzjastą odnawialnych źródeł energii i kibicuje globalnej transformacji energetycznej.
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego. Doktor nauk ekonomicznych w zakresie ekonomii. Od 2013 r. jest Prezesem Zarządu BIK oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej BIG InfoMonitor. Od 2020 r. jest Prezesem Zarządu ACCIS - międzynarodowego stowarzyszenia biur informacji kredytowej.
Uczeń Profesora Andrzeja Grzywaka, pasjonat informatyki, od ponad 20 lat zawodowo związany informatyką oraz jej zastosowaniami. Nauczyciel, menedżer, futurolog, audytor i konsultant oraz ekspert z zakresu cyberbezpieczeństwa.W trakcie kariery zawodowej pełnił szerokie spektrum zadań: od konsultanta technicznego, po przewodniczącego rady nadzorczej. W strukturach Polskiego Towarzystwa Informatycznego pełni obowiązki prezesa zarządu Sekcji Przyszłości IT oraz członka zarządu Sekcji Cyberbezpieczeństwa. Prywatnie: entuzjasta nowych technologii, pentester, inwestor, kolekcjoner, koszykarz oraz miłośnik zagadek i zagubionych liczb.
Michał specjalizuje się w sektorze instytucji finansowych i jego głównymi obszarami kompetencji są definicje strategie wejścia na rynek (organiczne i nieorganiczne), budowa modeli operacyjnych oraz prowadzenie dużych programów transformacji. Swoja karierę rozpoczynał w PwC w zespole doradztwa dla instytucji finansowych gdzie odpowiadał za budowę kompetencji w obszarze strategii i operacji dzięki czemu pracował z największymi graczami sektora głównie w regionie CEE ale i poza nim (od Kazachstanu po Maroko), aby po latach przejść na stronę "biznesu" do Raiffeisen Bank International, w której aktualnie jest liderem zespołu transformacji IT na grupę 13 banków (migracja do chmury, decentralizacja danych/ data mesh, modernizacja CBS, upskilling etc.).
Doświadczony menedżer IT, który od dziesięciu lat związany jest z sektorem bankowym. Swoją przygodę z IT rozpoczął od studiów na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki. Pracował w firmach informatycznych realizujących dedykowane oprogramowania. Od 2012 roku związany z PKO Bankiem Polskim, a od 2018 jako Dyrektor Biura DevOps odpowiedzialny był między innymi za rozwój standardów CICD i platform do konteneryzacji. Obecnie pełni funkcję Dyrektora Formacji Transformacji Chmurowej. Wśród nadzorowanych przez niego obszarów technologicznych wyróżnić należy przede wszystkim zapewnienie fundamentów dla efektywnego i bezpiecznego wdrażania systemów informatycznych w środowisku multicloud oraz nadzór nad realizacją programu Road2Cloud.
Ponad 15 lat doświadczenia w rolach, które obecnie są oznaczone jako DevOps. Jego głównym celem jest: chmura, automatyzacja, programowalna infrastruktura, Container Orchestration i Serverless. W ciągu ostatnich kilku lat pomagał różnym organizacjom w Cloud Native Transformation i wdrożeniach Cloud na skalę korporacyjną (z wykorzystaniem Kubernetes). Głęboko zaangażowany w Cloud Native i DevOps Community (członek CNCF), organizator różnych spotkań i konferencji. Zawsze dąży do pracy z najbardziej innowacyjnymi, najnowocześniejszymi technologiami.
Od ponad 15 lat związany z branżą IT. Zaczynał od środowisk on-premise jako Inżynier, następnie Architekt Sieciowy. Od ponad 5 lat w pełni skupiony na AWS i rozwoju firmy Chaos Gears, której jest współzałożycielem oraz pełni funkcję CTO. Łączy role przedsiębiorcy i inżyniera, bo jak sam mówi "To pozwala mi lepiej rozumieć potrzeby biznesu stawiane technologii". Wspiera globalnych klientów w migracjach do chmury AWS, pełniąc najczęściej rolę Product Owner obszaru chmurowego. Jako CTO Chaos Gears nadaje technologiczny kierunek swojemu zespołowi, zawsze stawiając ludzi przed procesami. Osobiście duży entuzjasta rozwiązań serverless i podejścia "think big, go small".
Najczęściej zadawane pytania
Cloud Connect jest wydarzeniem online, odbywa się na interaktywnej platformie.
Platforma umożliwia:
Ścieżki tematyczne porządkują agendę według konkretnych zagadnień / obszarów tematycznych. Pomyśl o tym jak o kanale w telewizji. Każdy ma inny rodzaj treści. Każda ścieżka zawiera wiele sesji, a wszystkie 8 ścieżek będą działać jednocześnie. Ale nie wybieraj tylko jednej – odkryj je wszystkie!
Wydarzenie odbywa się w dniach 8, 9 i 11 marca – we wtorek i środę zapraszamy na prezentacje oraz sesje dyskusyjne, natomiast w piątek na podsumowanie 8 ścieżek tematycznych. Już wkrótce na stronie www (w zakładce Program) znajdziesz agendę z prezentacjami, które odbędą się na 2 scenach głównych. Szczegółowy program, w tym tematy pogłębionych sesji dyskusyjnych, jest dostępny na platformie wyłącznie dla zarejestrowanych uczestników.
Aby zgłosić swój temat do dyskusji, musisz być uczestnikiem wydarzenia. Po zgłoszeniu swojego udziału dostaniesz ankietę do uzupełnienia, gdzie będzie możliwość zgłoszenia swojego tematu - 40 minutowej dyskusji. Swój temat możesz zgłosić w ramach „chce podzielić się wiedzą” lub „poszukuję wiedzy”. Na każdej dyskusji obecny jest moderator, jeśli wyrazisz taką chęć poszukamy także dla Ciebie eksperta w danym temacie.
Jeśli chcesz wystąpić na Cloud Connect 2022 lub zostać partnerem wydarzenia skontaktuj się bezpośrednio z Aleksandrą Zygarską (aleksandra.zygarska@cionet.com).
Aby zamówić bilet należy wypełnić krótki formularz kontaktowy na stronie wydarzenia Cloud Connect. Skontaktujemy się z Tobą i pokierujemy przez proces rezerwacji biletów oraz płatności. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Katarzyną Różą Nowak (katarzyna.nowak@cionet.com).
WSPÓŁPRACA & PRELEGENCI
ALEKSANDRA ZYGARSKA
aleksandra.zygarska@degroup.pl
UCZESTNICY
MARTA DENEKA
marta.deneka@degroup.pl
PARTNERZY
KATARZYNA KĘSICKA
katarzyna.kesicka@degroup.pl