Co będzie nam spędzać sen z powiek w perspektywie 2-5 lat na poziomie regulacji związanych z RODO?

UE szykuje szereg regulacji, które wymuszą na przedsiębiorstwach wielką zmianę w podejściu do danych. Europejska suwerenność danych jest tylko jednym z celów tych zmian.  
Razem z Marcinem Marutą przyjrzymy się nowym przepisom, nad którymi już trwają prace, i tym dopiero planowanym. W gronie CIOs przedyskutujemy wyzwania organizacyjne
i technologiczne, przed jakimi staną firmy w wyniku zaostrzenia wymagań dotyczących zbierania, przetwarzania i przechowywania danych.
 
W drugiej części spotkania połączymy się z innymi krajami CIONET. Na międzynarodowej, wirtualnej scenie wystąpią autorytety w dziedzinie suwerenności danych i twórcy GAIA-X. Najwięksi dostawcy chmury, obok regionów lokalnych, tworzą nowe, lepiej zabezpieczone  centra przetwarzania danych. 
Jednocześnie ponad 90% zachodnich danych jest hostowanych w Stanach Zjednoczonych. Regulacje prawne, takie jak Amerykańska Ustawa o Chmurze czy chińskie przepisy dotyczące nadzoru budzą obawy, na ile rządy tych krajów mają dostęp do naszych danych za granicą.
W rezultacie wiele organizacji i krajów ponownie ocenia ekspozycję swoich danych na zewnątrz i podejmuje inicjatywy związane z suwerennością cyfrową, aby utrzymać lub uzyskać fizyczną i cyfrową kontrolę nad swoimi strategicznymi zasobami, w tym danymi, algorytmami i krytycznym oprogramowaniem. 

Agenda (1)

 

PRELEGENCI W CZĘŚCI LOKALNEJ

PRELEGENCI W CZĘŚCI MIĘDZYNARODOWEJ

 

CIONET Cookbook

Globalny Community Event

Dołącz do nas 22 marca na CIOFEST - naszym największym wydarzeniu społecznościowym w tym roku! Zbierzemy wszystkie kraje CIONET i 1000+ Cyfrowych Liderów na jednej glokalnej konferencji.

CIOFEST 2023 dzieli się na:

- międzynarodowa część, którą można śledzić w lokalnym ośrodku CIONET lub wirtualnie

- część lokalna odbywająca się twarzą w twarz w każdym kraju CIONET

*TO WYDARZENIE JEST DLA CZŁONKÓW CIONET

DH Vitkac (5 piętro, wjazd windą)

ul. Bracka 9

WARSZAWA

16:15 - 16:45
Marcin Maruta - nadchodzi nowe RODO

UE szykuje szereg regulacji, które wymuszą na przedsiębiorstwach wielką zmianę w podejściu do danych. Europejska suwerenność danych jest tylko jednym z celów tych zmian.  Przyjrzymy się nowym przepisom, tym nad którymi już trwają prace, i tym dopiero planowanym. Przedyskutujemy wyzwania organizacyjne i technologiczne, przed jakimi staną firmy w wyniku zaostrzenia wymagań dotyczących zbierania, przetwarzania i przechowywania danych.

17:15
Digital Sovereignty Research presentation - TNO
Podsumowanie badania jakościowego przeprowadzonego wśród kilkunastu europejskich CXO. W badaniu wzięli udział między innymi Marcin Mazurek, CTO Allegro i Dariusz Śpiewak, pełnomocnik Zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji ds. Hubu GAIA-X w Polsce
17:30
International Panel on Digital Sovereignty

W rozmowie na temat suwerenności danych i tego, jak wpłynie na priorytety IT udział wezmą:
- Francesco Bonfiglio, CEO GAIA-X
- Pierre Chastenet, Head of Unit - Cloud & Software, European Commission
- Jose Senra, Senior Director Global Data Management Operations, PepsiCo
- Hena Jalil, MD & CIO, BT Global
- Daniel Eycken, COO CIONET

Poznaj poprzednie edycje CIOFEST
& CIONET Cookbook

 

INT20210311 - CIOFEST - AGENDA (1200 x 1200 px) COOKBOOk Mock-up Draft V1 - transparent background-2INT20220315_CIOFEST_socialmedia_square

 

CIONET Cookbook Sponsors

Premium Business Partners

Standard Business Partners

Jesteś zainteresowany zostaniem partnerem lub masz jakieś pytania?

Skontaktuj się z nami

Masz uwagi lub pytania? Wyślij nam wiadomość

Chcesz dowiedzieć się więcej o CIONET Polska Poland?

Jeszcze nie jesteś członkiem CIONET?

Chcielibyśmy powitać Cię jako najnowszego członka naszej społeczności CIONET, w której jednoczą się cyfrowi liderzy.

CIONET App - Exclusive content
CIONET App - Share ideas

Why join CIONET?

An exclusive app, local and global events, publications and research, executive education programmes: everything we do is aimed at making sure you maximise your potential.

LEARN MORE