DATA EXCELLENCE #3 SESJA STARTEGICZNA

Wartość danych i analityki dla organizacji

 

Firmy rozpoczynające przygodę z analityką zwykle oczekują sprawdzonych zastosowań i wzorców techniczno-organizacyjnych w tej dziedzinie. Za to organizacje już stosujące analitykę i uczenie maszynowe do bezpośredniego wsparcia decyzji w procesach biznesowych poszukują metod uporządkowania pracy nad tworzeniem i utrzymaniem równocześnie wielu modeli analitycznych. Jednak w każdym przypadku podstawowym pytaniem, przed którym staje organizacja to kwestia policzenia zwrotu z inwestycji w takie rozwiązania oraz opracowania metody wyboru projektów analitycznych, które przyniosą największą wartość w organizacji. Pytania te stają się szczególnie trudne w zastosowaniach związanych z tworzeniem wielu zaawansowanych modeli analitycznych, często wykorzystujących dane nieustrukturyzowane, jak np. obrazy, czy tekst. Wraz z rozwojem wykorzystania AI/ML w organizacjach okazuje się, że zapewnienie skalowalności w zakresie czerpania korzyści z analityki wymaga tworzenia specjalizowanych zespołów odpowiedzialne za realizację tych procesów. W związku z tym zadają sobie pytanie jak poradzić sobie z definicją ról i podziałem na zespoły oraz czy potrzebują wdrażać MLOps?

 

New call-to-action

PRELEGENCI

Program

Spotykamy się w centrum Warszawy w Varso Place!

Varso Place, ul. Chmielna 73

16:10 - 17:10
Prezentacje CASE STUDIES
 • Kamil Konikiewicz, Head of Data Science, Allegro 
  „Organizacja Data Science - do's and dont’s”
   
 • Michał Kot, Data Science and Consumer Insight Director, Smyk Group
  Jak odróżnić korelację od przyczynowości w działaniach marketingowych? Czy modele oparte o przyczynowość są bardziej efektywne?” 

 • Dariusz Szymański, Head of Transaction Monitoring Optimisation Analytics, ING Hubs Poland
  Łukasz Kraiński, Senior Data Scientist, ING Hubs Poland
  „Analityka i Machine Learning w międzynarodowym banku - jak połączyć wiedzę ekspercką z danymi spełniając wymagania audytu i bezpieczeństwa”
   
 • Paulina Święcicka, Data Engineering Head, Roche
  Krzysztof Sienicki Data Science Chapter Head, Roche
  MLOps jako brakujący element rozwiązań AI”

 

ORGANIZATOR

CIONET Polska   Digital Excellence

 

PARTNERZY