STRONA GŁÓWNA
Menu
Free Pack
Sign up

  logo CLOUD CONNECT data

   

  KATALOG SESJI

  Poniedziałek, 1 lutego, dowolna godzina

  Kick off #CloudConnect 2021 🚀

  Stwórz swoją indywidualną agendę, uzupełniaj profil, sprawdź kogo spotkasz. 
  Platforma Cloud Connect zostanie udostępniona uczestnikom przed wydarzeniem. 

   

  Wtorek, 2 lutego, 8:50-09:10 | SCENA 1 & SCENA 2

  Opening 🚀

  Wybieraj spośród 2 Scen główych (Show off) oraz równoległych, pogłębionych 40-minutowych sesji Topic Disscussion*, które będą realizowane w mniejszym gronie w obszarach:

  #BusinessValue&CostManagement #Change&RiskManagement #CloudNative #Compliance #DataAnalysis #Governance&Foundation #Hybrid&MulitCloud #Readiness #SoftwareArchitecture #Security

  *Tematyka sesji TOPIC będzie dostępna tylko dla uczestników na platformie wydarzenia.

  Wtorek, 2 lutego, 9:10-9:30 | SCENA 1 & SCENA 2

  Chmura - droga pełna lęku.

  Chmura - droga pełna lęku, czyli suma wszystkich strachów które stoją przed Tobą, kiedy zaczynasz swoją przygodę. W czasie sesji przedstawię naszą drogę od zera do chmury w instytucji bardzo konserwatywnej i mocno regulowanej. Pokażę, krok po kroku, jak budowaliśmy poparcie w firmie, zgodę regulatora, strategię, mapę korzyści, zespół, architekturę i usługi w Chmurze. Co więcej, pokażę jak dzięki chmurze, udaje mi się zmieniać organizację w kierunku zwinnej i skupionej na pełnej automatyzacji. By na koniec pokazać, że strachy nie są takie duże a czarne scenariusze już nie przerażają.

  Michał Paprocki, CTO, Euroclear
  #BusinessValue&CostManagement #Readiness

  Wtorek, 2 lutego, 9:30-9:50 | SCENA 1

  Rola architektury chmurowej w budowaniu przewag rynkowych - historia mElements.

  W czasie sesji opowiem o najważniejszych rozwiązaniach, usługach i narzędziach bazujących na chmurze, którą stosujemy w mElements. Wszytko to w kontekście decyzji jakie stały za ich wyborem uwzględniając nasze podejście do budowy produktu. W znakomitej większości, nasze wybory miały swoje podłoże w rozważaniach nad budowaniem przewag rynkowych produktów, które tworzymy i wdrażamy w Polsce.

  Sebastian Sztajnert, CTO, mElements
  #SoftwareArchitecture

  Wtorek, 2 lutego, 9:50-10:10 | SCENA 1

  Która chmura jest lepsza? A może… Jak wybrać chmurę, która najlepiej pasuje do strategii rozwoju i danego rozwiązania? Perspektywa Aptek Gemini.

  Planujesz wdrożenie chmury publicznej? A może korzystasz już z jakiejś i masz potrzebę, aby wykorzystać kolejną? Na tej prezentacji dowiesz się czym Gemini kierowało się przy wyborze określonej chmury do konkretnego zastosowania oraz jak to podejście sprawdziło się w praktyce. Zalety, wady, wyzwania oraz praktyczne lessons learned z wdrożenia hybrid multi cloud w pigułce.

  Patryk Dolewa, Head of Information Technology, Gemini Polska
  #DataAnalysis #Hybrid&MultiCloud

  Wtorek, 2 lutego, 09:50-10:10 | SCENA 2

  Jak szybko i bezpiecznie realizować wartość chmury – case study firmy Telefonika Kable.

  Możliwości realizacji innowacyjnych projektów IT weszły na zupełnie inny poziom wraz z pojawianiem się technologii chmurowych. Korzyści oferowane przez chmurę wykraczają daleko poza proste oszczędności wynikające z outsourcingu infrastruktury technicznej i są mocno związane z funkcjonowaniem biznesu firmy. Dla Szefów IT istotne jest jak te korzyści osiągać w możliwie najkrótszym czasie, przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyk związanych z realizacją takich projektów. W trakcie tego wystąpienia pokażemy, jak firma Telefonika Kable rozpoczęła swoją przygodę z rozwiązaniami chmurowymi, jaką strategię zastosowała przy prowadzeniu kolejnych projektów chmurowych, jakie narzędzia stosowała, by minimalizować ryzyka oraz jakie korzyści udało się już osiągnąć.

  Tomasz Niebylski, Dyrektor Działu Wsparcia Sprzedaży, SAP Polska
  dr Karol Dworak, CIO, TFKable Group
  #BussinessValue&CostManagement

  Wtorek, 2 lutego, 10:10-10:30 | SCENA 1

  Protecting Sensitive Information in the Cloud.

  How to approach the topic of secure information processing in the cloud. Do the so-called "best practices" work in everyday life? The collision of theory with everyday life - addressing the risk of information processing with encryption solutions in practice.

  Michał Zdunowski, Information Protection Manager, JTI
  #Security

  Wtorek, 2 lutego, 10:10-10:30 | SCENA 2

  Jak zmieniam świat przemysłu ciężkiego za pomocą chmury? Case study.

  W ABB używamy chmury od dawna. Dla nas stała się przyczynkiem do transformacji naszej oferty oraz naszych rozwiązań. Dziś mamy już za sobą kilka globalnych projektów w dziedzinie przemysłu ciężkiego. O wybranych przypadkach biznesowo i technicznie, opowiemy w czasie spotkania.

  Przemysław Zakrzewski, Head of Corporate Technology, ABB
  Piotr Powroznik, Head of Applications Development, ABB
  #SoftwareArchitecture

  Wtorek, 2 lutego, 10:30-10:50 | SCENA 1

  Jak sprawnie i bez bólu głowy wdrożyć chmurę publiczną zgodnie z komunikatem chmurowym?

  W trakcie tego wystąpienia zastanowimy się jakie działania należy podjąć, aby podmiot regulowany mógł bezpiecznie korzystać z usług chmurowych oraz pokażemy w kilku najważniejszych krokach drogę do uzyskania zgodności z komunikatem UKNF dotyczącym przetwarzania przez podmioty nadzorowane informacji w chmurze obliczeniowej publicznej lub hybrydowej.

  Paweł Kłósek, Information Security Architect, Deloitte
  #Compliance #Change&RiskManagement

  Wtorek, 2 lutego, 10:50-11:10 | SCENA 1

  Jak projektowaliśmy architekturę Bancovo dla chmury? Nasza historia przygody z architekturą aplikacji w chmurze.

  W czasie sesji opowiemy o architekturze rozwiązania i naszych decyzjach, które pozwoliły zbudować nam Bancovo wykorzystując usługi chmurowe. W czasie sesji nie zabraknie dyskusji o podjętych decyzjach ale także dyskusji o dobrych i złych stronach chmurowych rozwiązań.

  Grzegorz Meger, CTO, Bancovo
  #SoftwareArchitecture

  Wtorek, 2 lutego, 10:50-11:10 | SCENA 2

  Take advantage of Azure in rural Africa to enhance daily life.

  Find out how M-KOPA uses the power of Azure, messaging and event sourcing to enhance lives in Africa. M-KOPA makes smartphones and solar devices immediately available to undeserved customers who don't have credit scores. Serving 1million customers who make daily micro-payments to manage devices state - no direct debits here!

  Steven Peirce, Principal Software Engineer, M-KOPA Solar
  Agnieszka Cent, Senior Software Engineer, M-KOPA Solar

  #SoftwareArchitecture

  Wtorek, 2 lutego, 11:10-11:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Wtorek, 2 lutego, 11:40-12:00 | SCENA 1

  Nowoczesna hurtownia danych vs Data Lake, skąd wiedzieć co wybrać?

  Jak zmieniła się koncepcja hurtowni danych po ponad 30 latach? Jak projektować nowoczesne hurtownie danych w chmurze? Wybieramy pomiędzy hurtownią danych a Data Lake, a może to jednak obecnie spójny kierunek?

  Łukasz Grala, Mentor & Futurologist, CEO, TIDK
  #DataAnalysis

  Wtorek, 2 lutego, 11:40-12:00 | SCENA 2

  Trzy filary komfortu w korzystaniu z chmury europejskiej - odwracalność, przewidywalność, wolność wyboru – od Warszawy do Hillsboro.

  Robert Paszkiewicz, VP, Central and Eastern Europe, OVHcloud
  #Hybrid&MultiCloud #BusinessValue&CostManagement

  Wtorek, 2 lutego, 12:00-12:20 | SCENA 1 & SCENA 2

  Jak nie “położyć” swojego chmurowego wdrożenia? Doświadczenia z placu boju.

  Niezależnie od tego czy rozmawiamy z klientem w Polsce, Europie czy na Świecie, zawsze zderzamy się z jednym i tym samym problemem. Jak wykorzystać rozwiązania chmurowe by realnie rozwiązać problemy klienta a nie tylko skupić się na technologii. W czasie sesji podzielę się naszym podejściem, które pomaga wspólnie z klientem wypracować cele, koncepcje oraz mapę drogową wspólnych działań.

  Tomasz Onyszko, CTO, Predica Group
  #Security #Governance&Foundation

  Wtorek, 2 lutego, 12:20-12:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  How to approach Massive and Fast Cloud Transformations.

  Maurizio Salvaderi, ICEG Cloud First Sales & Solutioning Lead, Accenture

  #CloudNative

  Wtorek, 2 lutego, 12:40-13:00 | SCENA 1 & SCENA 2

  How to build a strategy for using a cloud in an organization!

  This session demystifies digital transformations at the CXO, CIO-1, and LOB leader levels. It highlights mental models and transformational changes that need to be made to the operating model of a business to fully capture the benefits of AWS Cloud, a General Purpose Technology in its own right. Specifically it defines the concept of an agile organisation and the cultural and technological underpinnings of such an organisation. We believe the evolution Amazon went through and helping organisations like Netflix, Edmunds, A&E Networks, USCIS, Allianz, Foundation Medicine, Live Nation, McDonald's, Coca Cola and Capital One to transform, gives us unique perspective not only on what success looks like, but how to pragmatically approach changes in complex organisations.

  Jonathan Allen, Director, Amazon Web Services (AWS)
  #Governance&Foundation #Readiness

  Wtorek, 2 lutego, 13:00-14:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Wtorek, 2 lutego, 14:40-15:00 | SCENA 1

  Cyfrowa transformacja ekosystemu fiskalnego w Polsce.

  Cyfryzacja systemu fiskalnego w Polsce to nie lada wyzwanie. Jeśli dodatkowo robisz to w chmurze, to sprawa się komplikuje. W czasie spotkania opowiem historię o tym z jakimi wyzwaniami się mierzyliśmy. Poruszymy temat wyboru usług, skalowania, bezpieczeństwa, podejścia do monitoringu czy business continuity.

  Przemysław Koch, Wiceprezes Zarządu, Aplikacje Krytyczne
  #SoftwareArchitecture

  Wtorek, 2 lutego, 14:40-15:00 | SCENA 2

  Hybrid & Mutli-Cloud dzięki Open Source. Bądź niezależny. Ty decydujesz!

  Przejście organizacji do chmury nie jest ani łatwe, ani szybkie. Dlatego właśnie powstała koncepcja chmury hybrydowej, dzięki której aplikacje mogą być uruchamiane w różnych środowiskach - zarówno w chmurach publicznych różnych dostawców, jak i lokalnych centrach danych. Istotnym komponentem takiego środowiska są technologie open source, w tym platforma Kubernetes (oraz jej wersja dla środowisk korporacyjnych – OpenShift).

  Adam Wojtkowski, Dyrektor Generalny na region Europy Środkowo-Wschodniej, Red Hat
  #Hybrid&MultiCloud

  Wtorek, 2 lutego, 15:00-15:20 | SCENA 1

  Jak skutecznie zaplanować transformację IT w organizacji z wykorzystaniem chmury? Doświadczenia z wdrożeń polskich i światowych.

  Planowanie transformacji IT z wykorzystaniem rozwiązań chmurowych w obszarze komunikacji, środowiska pracy użytkownika, platformy danych czy infrastruktury IT to wyzwanie, szczególnie w dużych i sformalizowanych organizacjach. Jako Microsoft widzimy jednak pewien wzorzec i praktyki, który sprawdzą się niezależnie od geograficznego regionu świata. W czasie sesji nie tylko opowiemy o tym procesie, ale również pojawią się doświadczenia z różnych organizacji jak też uwagi, o czym warto pamiętać by proces poszedł sprawnie.

  Mateusz Stefański, Digital Architect, Microsoft
  #Change&RiskManagement

  Wtorek, 2 lutego, 15:00-15:20 | SCENA 2

  Multi Cloud Governance and Operations at Scale.

  More than 4000 architects and developers, 1000 AWS accounts, 400 Azure subscriptions, enterprise critical applications ranging from Plant Logistics, Connected Drive, an enterprise scale datalake, to Sales and Financial Services. The public cloud environment of BMW has been growing fast since 2015 and still the journey to cloud has just begun.
  From early steps into AWS and Azure, BMW understood the need for centralized governance and unified support models to stay in control and ensure the efficient, secure and compliant usage of cloud technology to create actual business value.


  Jens Eckert, Head of Cloud Platforms, BMW Group
  Richard Zimmermann, Cloud Architect, Nordcloud
  #Governance&Foundation

  Wtorek, 2 lutego, 15:20-15:40 | SCENA 1

  Onet w AWS, czyli sukces, który nas mocno zaskoczył.

  Od dojrzewania do zmiany po podjęcie decyzji o migracji, nasza droga nigdy nie była pozbawiona wyzwań. Główne produkty już podajemy z AWS, a migracja „all In” jest zrealizowana w 60%. Nowy świat jest całkiem inny i objawiają się zupełnie nowe wyzwania i okazje. Namacalnie widzimy, jak chmura wpływa i transformuje nasz biznes. Nie ma jednej słusznej metody użycia chmury, opowiem Państwu o naszym podejściu i niektórych aspektach z tym związanych w kontekście ryzyk, wyzwań i nadarzających się okazji.

  Wojciech Struski, Chief IT Architect, Ringier Axel Springer Tech
  #Readiness #Change&RiskManagement

  Wtorek, 2 lutego, 15:20-15:40 | SCENA 2

  Bezpieczna chmura obliczeniowa, czyli środowisko pracy kontra sprzęt, człowiek i praca zdalna.

  W trakcie tego wystąpienia poruszymy tematykę pracy zdalnej i zabezpieczenia sprzętu firmowego oraz zarządzania nim na odległość. Praca zdalna i zarządzanie urządzeniami pracownika, od laptopa, przez tablet do telefonu komórkowego. Zarządzamy, zabezpieczamy i doradzamy, jak to zrobić z wykorzystaniem narzędzi Microsoft Intune i nie tylko.

  Krzysztof Jóźwiak, Cloud Solutions Architect, Digital & Cloud Services Service, T-Systems
  #Security

  Wtorek, 2 lutego, 15:40-16:00 | SCENA 2

  IBM Cloud - wsparcie dla otwartej strategii chmurowej.

  Adopcja usług przetwarzania w chmurze przyspieszyła w ciągu ostatniego roku. Wiele firm ma już za sobą istotne wdrożenia i ważne doświadczenia, które potwierdziły, że w przyjętej strategii istotne jest zachowanie otwartości uwzględniającej podejście hybrydowe oraz współistnienie wielu dostawców chmurowych. Właśnie takie podejście wyznacza kierunki rozwoju usług i produktów IBM. Pozwalają one zbudować spójną architekturę łączącą korzyści chmury publicznej IBM Public Cloud z unikatowymi właściwościami chmury prywatnej opartej o technologie Vmware czy Kubernetes/Openshift. Strategia ta, której sztandarowym hasłem jest #otwartość, zaimplementowana jest również w samych produktach IBM. Dzięki temu mogę one być uruchamiane w bezpiecznym wielochmurowym środowisku.

  Grażyna Dadej, IBM Public Cloud Technical Manager for CEE, IBM
  Marcin Klabiński, IBM Public Cloud Sales Leader Poland&Baltics, IBM
  #Hybrid&MultiCloud

  Wtorek, 2 lutego, 9:30-9:50 | SCENA 2

  Chmurowa transformacja Booksy.

  Wiele przedsiębiorstw w Polsce i na świecie mierzy się obecnie z wyzwaniem dostosowania usprawnień lub zmiany własnej infrastruktury IT do potrzeb współczesnego rynku. Podobnie było w przypadku Booksy, gdzie wzmożony napływ klientów zmusił polski startup do migracji aplikacji. Booksy we współpracy z zespołem Chmury Krajowej przeszedł do Google Cloud. To sesja o przygotowaniach do migracji i wyzwaniach, które towarzyszyły projektowi, ale też o tym, w jaki sposób zespół projektowy:

  ● uprościł platformę: od procesów budowania kodu poprzez nową warstwę hostingową opartą o Kubernetes,
  ● unowocześnił warstwy security: od sieci po przechowywanie informacji niejawnych,
  ● przeprowadził optymalizację kosztów i wydajności aplikacji Booksy

  Karol Sokołowski, Cloud Native Architect, Chmura Krajowa
  Paweł Sobkowiak, CTO, Booksy
  #CloudNative

  Wtorek, 2 lutego, 16:00-16:30 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Wtorek, 2 lutego, 16:30-16:50 | SCENA 1

  Historia Goodie w Chmurze – aspekty biznesowe i techniczne.

  Historia techniczna Goodie od początku była związana z Chmurą. W czasie prawie 4 lat działania Goodie zmieniło się biznesowo i technicznie. W czasie sesji opowiem o podstawach biznesowych, samym projekcie, podjętych decyzjach architektonicznych, ale również o tym, jak Chmura pomogła nam skrócić time-to-market i szybciej uzyskać efekt biznesowy.

  Marcin Banacki, Head of Platform Development, Goodie, Bank Millennium
  #SoftwareArchitecture

  Wtorek, 2 lutego, 16:50-17:10 | SCENA 1 & SCENA 2

  Nasza droga do chmury na bazie doświadczeń z pracuj.pl! Good, Bad and Ugly!

  Pomimo że od samego początku działamy w internecie nasza droga do chmury nie była gładka i bezproblemowa. Zaczynając od w pełni fizycznego hostingu i kilkunastu serwerów doszliśmy do 4 centrów danych i własnego hybrid cloud’a. Wiemy, że to jeszcze nie koniec Jesteś ciekaw dlaczego mamy takie rozproszenie i które rozwiązania się u nas sprawdziły? Na co zwrócić uwagę, by w pełni wykorzystać możliwości chmury i czy coś jednak lepiej zostawić on-premise? Jakie błędy popełniliśmy i czego nas one nauczyły? Zapraszam do wymiany doświadczeń!

  Maciej Chwiłoc, Technology Director, CTO, Grupa Pracuj
  #Hybrid&MultiCloud #DataAnalysis

  Wtorek, 2 lutego, 17:10-17:30 | SCENA 1&2

  Cloud Adoption Framework - Microsoft Story

  In this session you will get an overview of the Cloud Adoption Framework and how it can support you on your journey to Azure. From building your adoption plan to standing up your environments, managing and optimizing your workloads. We will share methodologies, tools and resources to support you on journey.

  Wayne Meyer, Cloud Adoption Lead, Microsoft (US)
  #Governance&Foundation

  Wtorek, 2 lutego, 17:30-17:50 | SCENA 1 & SCENA 2

  How Cloud is Revolutionizing Business.

  Karthik Narain, Accenture Cloud First Lead, Executive with 20 years of experience in the Silicon Valley will talk about how cloud revolutionizes business. Karthik and his team of 70,000 cloud specialists focus on helping companies shape, move and operate their businesses in the cloud, investing $ 3 billion over three years with one goal - to help customers accelerate their digital transformation. DuringDuring Karthik’s speech, you will have the unique opportunity to see global perspective on how most advanced economies have been adapting cloud. Narain will also explain why cloud adaptation is a must and how leaders differ laggards. Based on specific examples, Karthik will share best practices from the largest cloud transformations in the world.

  Karthik Narain, Lead, Accenture Cloud First, Accenture
  #BusinessValue&CostManagement

  Środa, 3 lutego, 8:50-09:10 | SCENA 1 & SCENA 2

  Opening 🚀

  Wybieraj spośród 2 Scen główych (Show off) oraz równoległych, pogłębionych 40-minutowych sesji Topic Disscussion, które będą realizowane w mniejszym gronie w obszarach:

  #BusinessValue&CostManagement #Change&RiskManagement #CloudNative #Compliance #DataAnalysis #Governance&Foundation #Hybrid&MulitCloud #Readiness #SoftwareArchitecture #Security

  *Tematyka sesji TOPIC będzie dostępna tylko dla uczestników na platformie wydarzenia.

  Środa, 3 lutego, 09:10-09:30 | SCENA 1 & SCENA 2

  WTF is Cloud Native. From Built to Last to Built to Change.

  A common answer to the question “WTF is Cloud Native?” would be: containers, microservices and dynamic orchestration. I won’t argue about that, but before we dive deep into a technical conversation I want to ask: WHY did we need to change in the first place? What’s wrong with a traditional way of building software? Answering these questions will help us to understand the reasons for so many failed attempts on Cloud Native Transformations and as will allow us to choose the winning strategies towards successful organisational change and effective technology adoption.

  Pini Reznik, CRO, Container Solutions
  #CloudNative #Readiness

  Środa, 3 lutego, 09:30-09:50 | SCENA 1 & SCENA 2

  O czym nikt przed wejściem do chmury Ci nie powiedział.

  Wszyscy mówią o Cloud Native, ale wiele organizacji mierzy się z tym podejściem. Wchodzisz do chmury, planujesz swoją architekturę i co dalej? W czasie sesji opowiem o temacie budowania landing zone, governance ale również kosztów. Będzie też o pułapkach, których możesz nie być świadomy a czasem wybuchają i niweczą Twoje chmurowe plany.

  Jarosław Sobel, Head of Core Services, Vodeno 
  Piotr Bojdoł, Head of Cloud Management, Vodeno
  #Governance&Foundation #SoftwareArchitecture

  Środa, 3 lutego, 09:50-10:10 | SCENA 1 & SCENA 2

  Chmura jest jak alkohol - uzależnia, wciąga i czasem potrafi sponiewierać. Doświadczenia z placu boju.

  Tomasz Starzec, Account Manager, Amazon Web Services (AWS)
  Piotr Stachowicz, CTO, edrone
  #Readiness #Governance&Foundation

  Środa, 3 lutego, 10:10-10:30 | SCENA 1 

  Cloud Native - czy to tylko Kubernetes i kontenery?

  Naszą podróż zaczniemy od poszukania odpowiedzi na poniższe pytania:
  1. Dlaczego kontenery to nie zawsze jest najlepszy wybór?
  2. Dlaczego Kubernetes to rzadko (!) jest dobry wybór?
  A skończymy na zaprezentowaniu:
  3. W jaki sposób z chmurowych klocków zbudować wysokodostępne i skalowalne rozwiązania?

  Marcin Knieć, Director, Cloud Engineering, Deloitte 
  Przemek Malak, Senior Cloud Architect, Deloitte
  #CloudNative

  Środa, 3 lutego, 10:10-10:30 | SCENA 2

  Cost effective journey to Hybrid and Public Cloud.

  Czego można się spodziewać od strony kosztowej po pełnym wdrożeniu chmury publicznej? Jak zarządzać przyszłymi kosztami chmury hybrydowej i publicznej przed podjęciem decyzji o jej wdrożeniu. Skąd wziąć środki na przyśpieszenie transformacji cyfrowej firmy? Problemy CIO z rynków "dojrzałych chmurowo”.

  Michał Ciemiński, VP Strategy & Business Development, Cloud Partners
  Andrzej Juszczyk, Founder/Business Development, Cloud Partners 
  #BusinessValue&CostManagement

  Środa, 3 lutego, 10:30-10:50 | SCENA 1

  Jak zaprojektować transformację analityczną organizacji?

  Od co najmniej kilkunastu lat wzrasta rola analityki w prowadzeniu biznesu. Aby osiągnąć przewagę rynkową, najważniejsza jest elastyczność pozyskiwania danych oraz projektowanie rozwiązań, w taki sposób, aby w przyszłości można było je rozwijać o bardziej zaawansowane możliwości jakie daje Sztuczna Inteligencja czy Machine Learning. Kierunek analityki prężnie zmierza w stronę analizy w czasie rzeczywistym lub zbliżonym do rzeczywistego - należy zrobić wszystko, aby Twoja firma również szła w tym kierunku.

  Łukasz Grala, Mentor & Futurologist, CEO, TIDK
  #Governance&Foundation #DataAnalysis

  Środa, 3 lutego, 10:30-10:50 | SCENA 2

  The Open Source Way! Korzyści jakie oferują rozwiązania Open Source przy budowie nowoczesnych aplikacji.

  Budowa aplikacji w modelu cloud-native niesie ze sobą szereg wyzwań. Wymaga podejmowania trafnych decyzji w zakresie architektury samej aplikacji, narzędzi do jej budowy, jak również platformy do jej uruchamiania. Proces komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy mówimy o modernizacji istniejących aplikacji, które są dalekie od doskonałości. Technologie Open Source oraz doświadczenie jakie oferuje Red Hat przychodzą tutaj z pomocą. Podczas prezentacji dowiedzą się Państwo, dlaczego warto skorzystać ze wsparcia doświadczonego partnera i osiągnąć założony cel przy użyciu sprawdzonych metodologii i technologii Open Source.

  Wojciech Furmankiewicz, Senior Regional Manager, CEE, Red Hat
  #CloudNative

  Środa, 3 lutego, 10:50-11:10 | SCENA 1

  Cloud w Allegro - krótka historia o tym jak korzystać z cloud i co warto wiedzieć przed i w trakcie. Historia oparta na faktach, mniej na obietnicach ;)

  W trakcie tych 20 minut postaram się w wielkim skrócie pokazać główne milestony pojawiania się cloud publicznego w stacku technologicznym Allegro. Dlaczego wykorzystywany jest tak, a nie inaczej. Na co warto zwrócić uwagę podczas wykorzystywania cloud i jakie ewentualne szanse i wyzwania trzeba rozważyć.

  Marcin Mazurek, Technology Director, Allegro
  #SoftwareArchitecture

  Środa, 3 lutego, 10:50-11:10 | SCENA 2

  Krok wyżej, krok dalej - Road 2 Cloud z Chmurą Krajową.

  Kluczem do skutecznej transformacji organizacji jest optymalne wykorzystanie usług dostępnych w chmurze. Aby w pełni uwolnić potencjał zwinności, skalowalności i zaawansowanych usług chmur publicznych dynamizując i twórczo rozwijając strategię biznesową firmy, konieczne są zmiany nie tylko w dziale IT, ale w poprzek całej organizacji. Dotyczy to zarówno architektury, procesów, jak i sposobu pracy. Wymagane są nowe kompetencje i narzędzia. Tak kompleksowa zmiana jest wyzwaniem, a także ogromną szansą na zdobywanie przewagi konkurencyjnej. Opierając się na kompetencjach i doświadczeniu projektowym naszego zespołu, chcemy zaprezentować, jak pomagamy klientom budować zindywidualizowaną strategię „Road 2 Cloud”. Jak to robimy? Cały proces dzielimy na kilka kluczowych i powiązanych ze sobą obszarów - dla każdego z nich przedstawiamy docelowy stan oraz plan działań wskazujący drogę do jego osiągnięcia. Szczegóły podczas naszej sesji.

  Joanna Kowal, Head of Commercial Market, Chmura Krajowa
  Artur Tyloch, Head of Cloud Native Practice, Chmura Krajowa
  #Readiness

  Środa, 3 lutego, 11:10-11:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Środa, 3 lutego, 11:40-12:00 | SCENA 1

  Platforma analityczna w dobie przedsiębiorstwa 4.0

  Życie udowodniło, że przyjęte rozwiązania nie zawsze nadążają za zmieniającym się światem. Industry 4.0 wpłynęło na sposób w jaki analizujemy dane, co więcej zmieniło same dane i sposób w jaki podejmujemy decyzje. Wszystko się zmienia, rozwiązania IT również powinny ewoluować i adresować problemy nowej ery technologicznej. Czy tak jest? A jeżeli tak, to czy Snowflake jest tym co zrewolucjonizuje Twoją organizację? Zapraszam na spotkanie, podczas którego postaram się odpowiedzieć na tak postawione pytania.

  Piotr Pietrzkiewicz, Sales Engineer, Snowflake
  #DataAnalysis

  Środa, 3 lutego, 12:00-12:20 | SCENA 1

  Zarządzanie kosztami w chmurze - perspektywa Azure, AWS, GCP - doświadczenia rynkowe.

  Zarządzanie kosztami w chmurze jest nie jest proste. Każdy umie zbudować prostą estymację i zapłacić rachunek na koniec miesiąca. Dużo mniej osób analizuje swoje wydatki a tylko niektórzy optymalizują. W czasie sesji opowiemy co w trawie piszczy u największych dostawców chmury i pokażemy jak bardziej racjonalnie podejść do tematu kosztów. O krótkiej liście narzędzi firm trzecich również nie zapomnimy.

  Michał Furmankiewicz, Director of the Cloud Connect 2021
  #BusinessValue&CostManagement

  Środa, 3 lutego, 12:20-12:40 | SCENA 1

  Transformuj aplikacje mądrze! Cloud-Native, Serverless, IaC - jak zrozumiałam, że to ścieżka, którą chcę podążać.

  O chmurze obliczeniowej mówi się już od dawna, ale to w ostatnim czasie zyskała jeszcze bardziej na znaczeniu. Aby inwestycja w nowe technologie i dynamiczny rozwój była w pełni udana, nie wystarczy jednak po prostu „wejść” do chmury, przenosząc wszystkie aplikacje biznesowe w obecnym stanie. Przykład transformacji w Air Liquide ukaże, jak inteligentnie i „raz a dobrze” przeprowadzić migrację do chmury, opierając się na rozwiązaniu cloud-native z uwzględnieniem elementów automatyzacji IaC, podejścia DevOps, konteneryzacji aplikacji, technologiach serverless. To wszystko po to, aby umożliwić wprowadzanie szybkich i elastycznych zmian. Prezentacja pokaże, na jakich elementach się skupić oraz które komponenty należy doinwestować, aby uzyskać pełny sukces.

  Marta Kaflińska-Mitka, Director of IT Core Solutions for Business (SAP & DMS), Air Liquide
  Paweł Kaczmarek, Cloud Advisory Senior Manager, Accenture
  Rafał Polański, Cloud Advisory Senior Manager, Accenture
  #BusinessValue&CostManagement #Readiness

  Środa, 3 lutego, 12:40-13:00 | SCENA 1

  How to build the aquaculture?

  Trond Kathenes, CIO, Grieg SeaFood ASA
  Maciej Wawrzynek, Senior BI Solution Architect, Grieg SeaFood ASA
  #DataAnalysis

  Środa, 3 lutego, 12:40-13:00 | SCENA 2

  Chmura to stan umysłu. Nowoczesne metody budowania aplikacji w chmurze.

  Na przykładzie rozwiązania dla firmy Inelo pokażemy w jaki sposób w Cybercom podchodzimy do tworzenia oprogramowania w oparciu o rozwiązania chmurowe oraz jak podchodzimy do budowania odpowiednich kompetencji.
  Dodatkowo udowodnimy tezę, że chmura to nie tylko maszyny wirtualne, lecz zmiana sposobu myślenia całej organizacji od testerów, developerów czy architektów przez menadżerów czy sprzedawców po wysoko postawione osoby biznesowe.

  Wojciech Kubiak, Cloud Technical Leader, Cybercom Group
  Przemysław Koper, Business Development Director, Cybercom Group
  #CloudNative

  Środa, 3 lutego, 13:00-14:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Środa, 3 lutego, 14:40-15:00 | SCENA 1

  Analityka danych w chmurze, praktycznie i bez pudru.

  Budowanie rozwiązań do analizy danych to problem wielowymiarowy - począwszy od zdefiniowania celu, przez architekturę danych, architekturę rozwiązań i wypracowanie modelu raportowania. Wyzwań jest więcej. I właśnie o tych praktycznych aspektach, bez akademickiego zacięcia za to z dużą ilością praktycznych doświadczeń, okupionych potem i krwią, w czasie naszej sesji.

  Dawid Detko, Digital Advisor Lead, Predica Group
  Wiktor Zdzienicki, Data & AI Digital Advisor, Predica Group
  #DataAnalysis

  Środa, 3 lutego, 14:40-15:00 | SCENA 2

  Data warehouse migration to Snowflake - Roche story.

  "Are you interested in cloud migrations? Are you thinking about moving your warehouse to the cloud and want to learn from others' experience?
  Migration is a challenging task. Moving your data to the cloud takes time, effort and planning. You may face new types of problems which usually don't exist in the on-premises world.
  At Roche, we have spent over 1.5 years preparing and executing the switch of one of our core warehouses to Snowflake. In my presentation, I will show you what we've learnt about migrating the living system to the cloud in a highly regulated pharmaceutical environment."

  Michal Jabłoński, IT Expert, Roche
  #DataAnalysis

  Środa, 3 lutego, 15:00-15:20 | SCENA 1

  Biznesowe aspekty wykorzystania chmury okiem szefa IT.

  Podczas sesji dowiemy się:

  - które obszary działalności przedsiębiorstwa są lub będą wspierane przez rozwiązania cloud

  - jakie zagadnienia związane z cloud są najistotniejsze dla biznesu z perspektywy szefa IT

  - jak wykorzystanie rozwiązań cloud wspiera zakupy w realizacji ich misji

  Marcin Bogucki, Intelligent Spend Advisor, SAP
  Piotr Rozbicki, IT Manager, Lotte Wedel
  #BusinessValue&CostManagement

  Środa, 3 lutego, 15:20-15:40 | SCENA 1

  How digital transformation leads to organization and technology change?

  Roman Locher, Expert Digital Solutions, STIHL
  #BusinessValue&CostManagement #SoftwareArchitecture

  Środa, 3 lutego, 15:20-15:40 | SCENA 2

  Kubernetes impact – jak cloud native wpływa na model biznesowy firmy i w czym może Ci pomóc?

  Tomasz Sobol, Cloud Product Manager CEE, OVHcloud
  #CloudNative

  Środa, 3 lutego, 15:40-16:00 | SCENA 1

  Security Operations Center - optymalizacja procedur i systemów zabezpieczeń organizacji.

  Możliwość szybkiej reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa powinna stać się priorytetem każdej organizacji. Wymaga to zastosowania coraz bardziej zaawansowanych narzędzi, procedur i wysoce wykwalifikowanego personelu. Jednakże, aby w pełni zabezpieczyć organizacje, system musi w sposób proaktywny i efektywnie wykrywać incydenty oraz minimalizować ich skutki. Podczas sesji, eksperci IBM Security postarają się pokazać na przykładzie use case’ów co zawiera nowoczesne i zoptymalizowane Security Operations Center oraz w jaki sposób wspiera ono potrzeby organizacji.

  Piotr Biskupski, IBM Threat Management Engineer, IBM
  Andrzej Gaj, Managing Consultant - Security Intelligence and Operations, IBM
  #Security

  Środa, 3 lutego, 16:00-16:30 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Środa, 3 lutego, 16:30-16:50 | SCENA 2

  Człowiek kontra chmura obliczeniowa, czyli zmiana kultury organizacji w procesie transformacji cyfrowej.

  Antoni Pomykała, Dyrektor Działu Usług Cyfrowych, Digital & Cloud Services, T-Systems
  #Compliance

  Środa, 3 lutego, 16:50-17:10 | SCENA 1

  Chmura w firmie ubezpieczeniowej, czyli 7 najważniejszych zadań, które trzeba wykonać by się udało!

  Rok temu mieliśmy przyjemność pokazać, jak planujemy zacząć w LINK4 naszą „już poważną” drogę cloudową. 12 m-cy później opowiemy o tym co udało nam się zrobić, jakie decyzje musieliśmy podjąć, jak poradziliśmy sobie z wyzwaniami i jak teraz wygląda nasz kurs.
  W czasie sesji przedstawimy ustrukturyzowane podejście do projektu migracyjnego w instytucji regulowanej. Poruszymy zagadnienia wyboru dostawców chmurowych i modelu w jakim chcemy z nimi pracować, ale również pokażemy na konkretnym przykładzie nasze standardowe podejście do architektury. Na koniec podzielimy się wnioskami i planami na kolejne etapy.

  Małgorzata Jaworska, CIO, Link4
  Paweł Łuszczek, CTO, Link4
  #Governance&Foundation #DataAnalysis

  Środa, 3 lutego, 17:10-17:30 | SCENA 1 & SCENA 2

  Is Your Security Program Ready for Digital Transformation?

  Whether pandemic-led or as a result of competitive pressures, organizations are choosing digital transformation as a means to engage differently with their customers and employees, optimize their operations, and transform their product offerings. Meanwhile, many security organizations struggle to close visibility gaps across their IT landscape, constrained by best-of-breed point solution-based architectures. In this session, we will discuss Microsoft's perspectives on modernizing your security approach in ways that improve its effectiveness while transforming to meet the unique demands and pace of change resulting from digital transformation.

  James Eckart, Chief Security Advisor, Microsoft
  #Security

  Środa, 3 lutego, 17:30-17:50 | SCENA 1 & SCENA 2

  Dokąd zmierza chmura?

  Gotowi na podróż w przyszłość? Zapnijcie pasy. Zapraszam na uchylenie rąbka tajemnicy nad czym pracują czołowi dostawcy chmur obliczeniowych, integratorzy czy software house’y. Będzie o tym dokąd zmierza rynek chmury obliczeniowej, jak zmieni się łańcuch wartości biznesowej i o czym myślą firmy, korporacje i użytkownicy chmury.

  Sławomir Soszyński, V-ce President of the Board and CIO, ING BANK
  #BusinessValue&CostManagement #CloudNative

  Czwartek, 4 lutego, na życzenie

  Brain Dates

  Indywidualne spotkania dla chcących kontynuować rozmowy z poprzednich dni.

  Piątek, 5 lutego, 8:40-9:00 | SCENA 1 & SCENA 2

  Opening 🚀

  Najlepsze z najlepszych - podsumowanie najciekawszych tematów z całego tygodnia.

  Piątek, 5 lutego, 9:00-9:20 | SCENA 1 & SCENA 2

  #BusinessValue&CostManagement

  W czym tkwi wartość chmury dla konkretnej organizacji? Na to pytanie już każdy musi odpowiedzieć sobie sam i wyznaczyć cele (a może nawet KPI), które pozwolą zmierzyć na ile obietnica dostawców chmury zrealizowała się w naszej firmie. O tym jak ich szukać, wyzanczać, określać posłuchamy od tych, którzy podążają już za swoimi marzeniami.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 9:20-9:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  #CloudNative

  #CloudNative jest dziś większym buzzword’em niż sama chmura i każdy dostawca na rynku ma swoją koncepcję czym Cloud Native jest. Czy jest to podejście do budowy aplikacji, zarządzania środowiskiem, metoda pracy zespołu a może ogranicza się tylko do architektury mikrousług, kontenerów i klastrów Kubernetes?

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 9:40-10:00 | SCENA 1 & SCENA 2

  #Readiness

  Wszystkie plany, ambitne architektury czy najlepiej zbudowane Business Case nie zagrają, kiedy Twoje firma nie jest gotowa na przyjęcie do siebie rozwiązań opartych o chmurę. Problem wielowymiarowy pokrywa takie obszary jak: techniczna gotowość pracowników, model zespołu CCoE i jego interakcje z innymi, procesy i odpowiedzialności wokół środowisk chmurowych czy choćby świadomość naszego działu prawnego, działu ryzyka czy działu zakupów. Brzmi prozaicznie, ale wymaga dużego zaangażowania dedykowanych osób z rynku i zbudowania koncepcji wirtualnych zespołów.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 10:00-10:20 | SCENA 1 & SCENA 2

  #DataAnalysis

  “Data is the new oil” - to stwierdzenie bardzo często pada obok koncepcji chmury, transformacji czy procesu stałej cyfryzacji firm. Zamiana suchych danych w wiedzę o procesie, a następnie zamiana wiedzy w decyzje biznesowe, które sterują naszymi firmami dzieje się stale wokół nas. A jak podejść do analizy danych w chmurze? Jak korzystać z danych zbieranych on-premises w środowiskach chmurowych? Jak budować rekomendacje i robić to wykorzystując najlepsze usługi do tego celu.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 10:20-10:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  PRZERWA 😎

  Piątek, 5 lutego, 10:40-11:00 | SCENA 1 & SCENA 2

  #Governance&Foundation

  #Governance&Foundation to podstawa każdej większej transformacji chmurowej. Zarządzanie tożsamością, uprawnieniami, sieciami, konwencją nazewniczą i innym to prawdziwe wyzwanie w środowiskach wielu chmur. O to po prostu trzeba zadbać na początku!

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 11:00-11:20 | SCENA 1 & SCENA 2

  #Security  

  Migracja do chmury - o tym mówi wielu, o bezpiecznej migracji do chmury, kiedy aspekt bezpieczeństwa jest podstawą procesu, już nie każdy. Bezpieczeństwo w chmurze to super ciekawy temat, poprzez rozwiązania PaaS i SaaS, platformy serverless czy rzeszę rozwiązań wbudowanych liczba stopni swobody rośnie a wraz z nią liczba wyzwań, często nowych dla wewnętrznych działów bezpieczeństwa. W tym wątku porozmawiamy o strategii bezpieczeństwa, monitoringu ale też o tym, jak aspekt bezpieczeństwa wbudować w każdy wątek naszych chmurowych standardów.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 11:20-11:40 | SCENA 1 & SCENA 2

  #Hybrid&MultiCloud

  Właściwie każdy średnia i większa organizacja po pewnym czasie w jednej chmurze czuje się mało komfortowo i rozważa #Hybrid&MultiCloud. Negocjacje warunków handlowych z dostawcami, możliwość testowania różnych technologii, dobranie najciekawszych rozwiązań z rynku do problemów czy choćby wybór rozwiązań najbardziej dojrzałych - to bardzo istotne tematy związane z wykorzystaniem więcej niż jednej chmury.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 11:40-12:00 | SCENA 1 & SCENA 2

  #Compliance

  #Compliance - kwestie formalne i prawne są nie do pominięcia. Co więcej, compliance to nie tylko analizy prawne, to również stosowanie pewnych rozwiązań technicznych w reakcji na wymogi rynku czy odpowiednich rekomendacji. I wbrew pozorom problem nie dotyka tylko sektora finansów i ubezpieczeń ale wielu innych. Zdecydowanie, nie może go zabraknąć na #CloudConnect, bo doświadczeń w tym obszarem w Polsce jak i w Europie mamy całkiem sporo.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 12:00-12:20 | SCENA 1 & SCENA 2

  #SoftwareArchitecture

  Dlaczego #SoftwareArchitecture? Bo chmura zmienia nasze podejście do projektowania rozwiązań! Budując rozwiąznia greenfield, czy migrując środowiska brownfield do chmury, musimy mieć na względzie aspekt architektury.

  Podsumowanie tygodnia

  Piątek, 5 lutego, 12:20-12:40 | SCENA 1 & SCENA 2 

  #Change&RiskManagement

  Zarządzanie zmianą w firmie to nie jest mocna domena osób technologicznych. A to właśnie zarządzanie zmianą często decyduje o powodzeniu naszej chmurowej strategii. No bo po co ta całe strategia i cele jak nie umiemy pokazać organizacji jak się zmieni? Po co #Readiness, jeśli będziemy głowa dalej walili w tę samą ścianę? Ci, którzy o tych projektach mówią na poważnie, już są w tym procesie zarządzania zmianą.

  Podsumowanie tygodnia